Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Varna, najkozmopolitnejšie bulharské mesto


Tretie najväčšie mesto Bulharska, Varna, sa nachádza na brehu nádherného Čierneho mora a je jednou z najdôležitejších a najobľúbenejších turistických destinácií v krajine - nehovoriac o jeho obchodnom a kultúrnom význame. Medzi jej hlavné atrakcie patrí pravoslávna katedrála, Archeologické múzeum vo Varne, prímorský park, námorné múzeum, rímske kúpele a palác Euxinograd, pričom netreba zabúdať ani na varnské delfinárium, ktoré je známe nielen svojimi pôvabnými obyvateľmi, ale je považované aj za najkrajší verejný park na Balkáne. Varna je výbornou voľbou na cestovanie, pretože je nielen blízko nás, ale ponúka všetko od kultúrnych a historických zaujímavostí až po chutné jedlo, zábavu a relax na pláži.

Varna,-najkozmopolitnejsie-bulharske-mesto-(1).jpegPobrežie Varny je dlhé takmer 20 kilometrov. Vďaka jemnému bielemu piesku a priezračnej, hlbokej modrej vode je ideálnou plážovou oblasťou pre všetkých cestovateľov. Ak nechcete stráviť celý deň vyhrievaním sa a plávaním na pláži, môžete si ľahko urobiť výlet do neďalekého mesta Balčik, ktoré bolo v minulosti súkromným letoviskom rumunských kráľov a je zaujímavou historickou pamiatkou. Varna je tiež známa ako veľmi pohostinné mesto a ponúka turistom množstvo zábavy. V jednej z mnohých reštaurácií môžete napríklad vždy očakávať medzinárodné a bulharské kulinárske špeciality, ale za zmienku stojí aj nočný život so zábavou pre všetky vekové kategórie. Okrem toho všetkého má mesto aj množstvo historických pamiatok, ale pre nás je azda najvýznamnejší Pamätný park bitky pri Varne na okraji mesta, kde sa nachádza hrobka uhorského kráľa Ulászlóa I.

Počasie vo Varne od júna do septembra je ideálne na dovolenku pri mori, s príjemnými letnými teplotami a množstvom slnečných lúčov. Počas leta sa morská voda zvyčajne zohreje na približne 25 stupňov Celzia, takže je vždy príjemné sa okúpať. Najviac zrážok sa očakáva koncom jesene a v chladných zimných mesiacoch, takže Varna nie je vhodná na dovolenku v tomto období. Priemerná ročná teplota v tejto oblasti je približne 15 stupňov Celzia, čo je ovplyvnené oceánskym podnebím. Nenechajte sa však odradiť, v dovolenkovej sezóne je vždy super letné počasie!

Nezabudnite si však pred cestou uzatvoriť cestovné poistenie, aby bola vaša dovolenka vo Varne bezpečná a príjemná!