Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Potápanie v Chorvátsku


Chorvátsko láka veľké množstvo dovolenkárov, najmä v lete, keď je slnečný svit zvyčajne veľmi dlhý. Nie je to prekvapujúce vzhľadom na jedinečné stredomorské pobrežie krajiny a pôvabné historické mestá, ktoré lemujú jej pobrežie. Chorvátsko je ideálnou destináciou pre rodinnú dovolenku, pobyty s priateľmi a romantické pobyty. Jadranské more ponúka skvelú príležitosť pre tých, ktorí chcú objavovať krásy podmorskej prírody. Krištáľovo čistá voda, bohatý morský život, ktorý na mnohých miestach zostal ušetrený civilizačných zásahov, a zaujímavé vraky lodí - to všetko robí z potápania v Chorvátsku skvelý zážitok.

Potapanie-v-Chorvatsku-(1).jpegVäčšina vrakov pochádza z obdobia druhej svetovej vojny, ale v hlbinách sa môžu skrývať aj oveľa staršie lode, ale ich poloha je zvyčajne utajená.

Najkrajšie miesta na potápanie

Neďaleko Rovinju sa v hĺbke 28-42 m nachádza vrak osobnej lode Baron Gautsch. Miestni obyvatelia ho často nazývajú "Titanicom Jadranu". Časom sa potopená loď stala domovom rias, húb a koralov. Pohľad na vrak je skutočne dramatický a vďaka hĺbke sa odporúča pre pokročilých potápačov.

Neďaleko Lošinju sa pri ostrove Susak nachádza nádherný útes Margarina, ktorý môžete preskúmať. V oblasti podmorského koralového útesu a kaňonu sa nachádza vrak lode a starobylé amfory. Navštíviť ho môžu záujemcovia od začiatočníkov až po pokročilých.
Neďaleko Viša, na ostrove Biševo, nájdete jedinečnú Modrú spilju. Táto divoká morská jaskyňa je skutočne jedinečnou pamiatkou. Odporúča sa pre začiatočníkov až pokročilých potápačov.

Čo treba vedieť o chorvátskom potápaní

V Chorvátsku nie je potápanie povolené v národných parkoch alebo len v rámci organizovaných ponorov kvôli divokej prírode. Podľa predpisov musí mať každý, kto sa chce v Chorvátsku potápať, potápačské osvedčenie vydané Chorvátskym potápačským zväzom (Hrvatski ronilački savez), ktoré možno získať v potápačských centrách. Potápačské centrá ponúkajú aj možnosť zapožičať si výstroj, naučiť sa potápať, požiadať o dohľad a zúčastniť sa na organizovaných ponoroch. V krajine je množstvo potápačských centier, ktoré sú k dispozícii takmer v každom regióne, na každom ostrove a v každom meste.

Naše cestovné poistenie pre potápanie v zahraničí pokrýva všetky vaše potreby!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']