Požičiavate si na dovolenke auto? Myslite na pripoistenie


iStock-540529776.jpgNiektoré destinácie najlepšie preskúmate pešo alebo s pomocou miestnej hromadnej dopravy. Potom je ale celý rad miest, kde je požičanie auta veľkou výhodou alebo dokonca nevyhnutnosťou. V takom prípade si môžu aj skúsení vodiči užiť veľa „dobrodružstva“ – neznámym automobilom počnúc a divokou dopravnou situáciou končiac. Preto sa oplatí myslieť na pripoistenie, ktoré sa vzťahuje na požičané vozidlá.

Zapožičanie auta na dovolenke má jednu obrovskú výhodu – získate vďaka nemu obrovskú nezávislosť. To príde obzvlášť vhod, keď vezmeme do úvahy nepredvídateľnosť hromadnej dopravy v mnohých krajinách aj informačnú bariéru, ktorá môže značne sťažiť hľadanie spojov. Požičanie vozidla skrátka prináša nesmierne pohodlie. Zároveň je ale potrebné myslieť na poistku v prípade ťažkostí či nehody, ktorej riešenie môže byť v zahraničí zapeklité.

Poisťovňa AXA preto ponúka poistenie požičaného vozidla, ktoré vás ochráni pred platbou nevyhnutnej spoluúčasti v prípade, že požičaný dopravný prostriedok poškodíte alebo sa stanete účastníkom dopravnej nehody. Toto pripoistenie sa vzťahuje aj na odcudzenie požičaného dopravného prostriedku a vandalizmus. Viac informácií tu.

Dovolenku v zahraničí si tak môžete užiť nielen slobodne, ale aj bez starostí plynúcich z prípadnej dopravnej nehody.