Päť tipov na jarnú dovolenku v Európe


iStock-1143539287.jpgJar je v plnom prúde, ale ešte stále zostáva čas dohnať pred letom cestovné resty a vyraziť do niektorej z obľúbených destinácií v Európe. Či už na dlhšiu dobu, alebo len na víkend, neďaleké krajiny ponúkajú pestré možnosti, ktoré by bola škoda nevyužiť.

Rím
Talianska metropola je ideálnym miestom na rýchlu a zároveň na zážitky bohatú dovolenku. Malebné kaviarne a vyhlásené miestne reštaurácie sa postarajú o váš dokonalý gastronomický zážitok, zatiaľ čo populárne pamiatky ako Koloseum alebo Fontána di Trevi vás uchvátia svojou históriou a krásou. Jarné počasie v Ríme je navyše oveľa prívetivejšie ako to letné!

Amsterdam
Aj v Amsterdame strávite skvelú jarnú dovolenku, už len preto, že na jar tu nie je toľko turistov. Požičajte si bicykel a vyrazte objavovať staré uličky a štvrte pretkané známymi kanálmi. Holandské hlavné mesto ponúka aj množstvo kultúrneho vyžitia a so západom slnka tiež neopakovateľné noci v baroch alebo na party.

Barcelona
Španielske podnebie je vždy oveľa príjemnejšie než to stredoeurópske, a tak zatiaľ čo sa počasie v Česku dlho prebúdza zo zimného spánku, mestá ako Barcelona vám ponúknu zaručenú dávku slnka. Tiež sa tu môžete tešiť na úžasnú architektúru a neúnavný nočný život, rovnako ako na relax na pláži alebo pri ochutnávaní miestnych dobrôt.

Kodaň
Na severe Európy sa nachádza krása iného razenia – očarujúca a rozkvitnutá Kodaň, ktorá je síce chladnejšia ako Španielsko, ale možností vyžitia tu nájdete nespočetné množstvo. Prechádzky na bicykli patria v Kodani k miestnemu koloritu, a kto má radšej pokojne strávený deň, ocení útulné kaviarne a povestné dánske pečivo.

Dublin
Oslavy dňa Svätého Patrika už tento rok nestihnete, ale aj bez nich si v najväčšom meste Írska prídete na svoje. Pinta tmavého miestneho piva poteší v každom ročnom období, obzvlášť v krčmách, ktoré pamätajú stáročia. Naraziť tu môžete na lokálnych muzikantov a ďalších umelcov, ktorí zaručia, že sa vaša dovolenka v Dubline stane nezabudnuteľnou.

Nech už vyrazíte kamkoľvek, dohodnite si predtým cestovné poistenie. S poisťovňou AXA ho teraz navyše získate so zľavou 20 %!