Opatrenia proti vreckovým zlodejom a lúpežiamČo môže byť horšie než ísť na dovolenku za oddychom a relaxom, no namiesto toho vás okradnú o vaše najcennejšie veci? Keď sa snažíme získať naše veci späť v cudzej krajine je to zvyčajne veľmi komplikovaný proces. 

Vďaka niekoľkým jednoduchým opatreniam sa nemusíte obávať žiadnych vreckových zlodejov. Pri návšteve nových krajín zvykneme navštíviť najobľúbenejšie turistické atrakcie, ktoré sú vždy najľudnatejšie časti miest. Práve takéto lokality sú obľúbené medzi vreckármi,  pretože môžu ľahko a nepozorovane splynúť s davom a ukradnúť cennosti zo zadných vreciek, batohov a dokonca aj bočných tašiek turistov.

Je dôležité sa takýmto miestam vyhýbať alebo si dávať obzvlášť veľký pozor na svoje veci. Pre sťaženie práce vreckových zlodejov je dobré nosiť napríklad tašky na opasok, pretože vtedy máme naše veci pod dohľadom. V skutočnosti je najlepšie schovať naše cennosti pod oblečenie, aby sa k nim nikto okrem nás nedostal.

Ďalším tipom, ktorým by sme vám radi pomohli neprísť o svoje veci je nepodliehať trikom zlodejov. Keď nás osloví cudzinec, lebo je lepšie sa báť, ako sa zľaknúť. Jedným z najobľúbenejších trikov zlodejov je rozptýliť človeka, zatiaľ čo ich partner nám vybaľuje tašky a vrecká. Ak sa ocitneme v podobnej situácii, mali by sme vždy venovať osobitnú pozornosť svojim osobným veciam a nedávať im príležitosť, aby nás oklamali.

Nezabúdajme ani na to, že nie vždy by sme mali so sebou nosiť všetky peniaze, prípadne mať pri sebe len tie najnutnejšie doklady. Okrem toho by sme si z dôvodu bezpečnosti mali pred cestou urobiť kópiu našich dokladov a vždy ich uchovávať na bezpečnom mieste, napríklad v trezore hotelovej izby. Určite je lepšie nenosiť ani šperky, keďže ide o cennosti, ktoré pútajú pozornosť vreckových zlodejov. Opatrní musíme byť nielen na preplnených verejných priestranstvách, ale napríklad aj nevešať si tašku na stoličku v reštaurácii alebo si nebrať cennosti na pláž a nechať ich bez dozoru.

Pravdepodobne nemusíme pripomínať, že ak ideme do nočného klubu, nemali by sme nechávať nápoje bez dozoru, pretože sa bohužiaľ často stáva, že nič netušiaci turisti dostanú do nápojov drogy, a tak sa stanú bezbrannými, keď ich okradnú o cennosti. 

Bez ohľadu na to, ako veľmi si dávame pozor na svoje cennosti, vreckoví zlodeji nás stále dokážu prekabátiť a proti lupičom sa, žiaľ, nedá nijako brániť, preto si vždy uzatvorte cestovné poistenie, aby ste v cudzej krajine nezostali bez poistenia.