Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najlepšie francúzske lyžiarske strediská


Francúzsko ponúka širokú škálu terénov pre všetkých milovníkov lyžovania. Návštevníci si môžu vybrať z rodinných lyžiarskych stredísk, klasických lyžiarskych stredísk a dokonca sa vydať do extrémnych nadmorských výšok. Krajina ponúka široký výber a úžasné terény, v ktorých si každý nájde to svoje - možno aj preto bolo Francúzsko trikrát vyhlásené za najlepšie lyžiarske stredisko na svete v rámci World Ski Awards. Tu sú tri lyžiarske strediská, ktoré sa zaslúžene dostali na zoznam najlepších francúzskych lyžiarskych stredísk.

Najlepsie-francuzske-lyziarske-strediska-(1).jpeg

Alpe-d'Huez

Lyžiarska oblasť sa vyznačuje čarovnou modrou oblohou a dobrou viditeľnosťou takmer počas celej zimy a ponúka zjazdovky pre všetky úrovne schopností. Nie je preto prekvapením, že patrí medzi najlepšie lyžiarske strediská vo Francúzsku. Veľmi rozsiahla oblasť ponúka možnosti pre začiatočníkov, ale je tu aj veľa výziev pre profesionálnych lyžiarov. A netreba sa obávať ani ubytovania, pretože oblasť ponúka návštevníkom moderné stredisko a päť pôvabných dediniek v bezprostrednej blízkosti. Skúsení lyžiari by sa mali vydať aj do ľadovej oblasti Pic Blanc a zlyžovať do údolia na 16 km zjazdovke Sarenne.

Chamonix

Toto lyžiarske stredisko na úpätí Mont Blancu nie je ani zďaleka obyčajné, už len jeho poloha je podmanivá, ale vďaka možnostiam mimo zjazdoviek sa ho oplatí aspoň raz navštíviť. Chamonix je komplexné miesto, obľúbená destinácia vysokohorských lyžiarov. Nemusíte však byť profesionálny lyžiar, aby ste si ho užili, pretože v údolí sa nachádzajú tradičnejšie lyžiarske strediská, ktoré tiež odporúčame navštíviť. Jedným z tunajších vrcholov je Aiguille du Midi, na ktorý vedie najväčšia vertikálna lanovka na svete. Cesta dole z vrcholu vedie po hrebeni, ktorý je úplne mimo zjazdovky. Preto sa sem neoplatí ísť bez kvalifikovaného sprievodcu.

La Plagne

La Plagne je v súčasnosti súčasťou lyžiarskej oblasti Paradiski, ktorá vznikla spojením lyžiarskych stredísk Les Arcs a La Plagne. Komplex zahŕňa ďalšie štyri dediny, čím sa stáva najväčšou súvislou lyžiarskou oblasťou vo Francúzsku. Lyžiarska oblasť La Plagne je dosť rozdeľujúca, buď sa vám páči, alebo nie. Je to možno spôsobené aj tým, že ide skôr o oblasť vážnych zjazdoviek ako o oblasť pre začiatočníkov. Najnáročnejšie zjazdovky sa nachádzajú v sektore Le Biollex, ktorého veľká časť sa v súčasnosti považuje za zjazdovku mimo zjazdoviek.

Pri lyžovaní a športovaní v zahraničí je dôležité uzavrieť správne cestovné poistenie, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']