Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie vodopády Chorvátska


V Chorvátsku je na kilometer štvorcový azda najviac vodopádov a úchvatných scenérií na svete. Väčšina chorvátskych vodopádov sa nachádza v Národnom parku Plitvické jazerá a v Národnom parku Krka. Vodopády a jazerá v týchto parkoch sú obľúbenými miestami pre miestnych obyvateľov aj turistov, ale s trochou viac práce môžete nájsť množstvo skrytých skvostov, kde je menšia návštevnosť a môžete si v pokoji vychutnať chladivé vodopády.

Najkrajsie-vodopady-Chorvatska-(1).jpeg

Skradinski Buk

Skradinski Buk je krásne prírodné kúpalisko v Národnom parku Krka v chorvátskej Šibenicko-kninskej župe. Jeho priezračná akvamarínovo modrá voda pochádza zo série 39 metrov vysokých vodopádov. Väčšina návštevníkov Národného parku Krka sa sem chodí kúpať do nádherných bazénov v Skradinskom buku, kde sa môžete celé hodiny vznášať v láskavo mäkkej vode. Ak si chcete oddýchnuť, toto je to správne miesto. Ak cestujete zo Šibenika, cesta z centra mesta do Skradinského Buku trvá približne 20 minút, takže je to pohodlná prechádzka a ideálne, ak ste ubytovaní v Krke. 

Rastočki Slapovi

Rastočki Slapovi alebo Rastoke vodopády sú skrytým klenotom v Chorvátsku, ktorý nie je často navštevovaný turistami. Nachádza sa v odľahlej oblasti neďaleko mesta Slunj, kde sa spájajú dve rieky, Slunjská Čica a Korana. Okrem vodopádov môžete obdivovať aj starý mlyn na múku, ktorý vodopád dodnes prevádzkuje. Ak chcete navštíviť tento jednoduchý, ale krásny vodopád, krátka cesta z centra mesta Slunj do obce Rastoke je jednoduchá. Nachádza sa tiež priamo na ceste medzi Národným parkom Plitvice a Záhrebom, takže je to skvelé miesto na rýchlu odbočku, ak počas cestovania po Chorvátsku hľadáte vodopády.

Vodopád Gubavica

Gubavica Vodopad je úchvatný vodopád v Zadvarje. Krištáľovo čistá voda kaskádovito padá z výšky 50 metrov a padá do malej lagúny na úpätí kaňonu. Najlepšie sa sem dostanete, ak si v Splite požičiate auto, pretože verejná doprava môže byť trochu komplikovaná. Zadvarje je od Splitu vzdialené asi 60 kilometrov, čo je 50 minút jazdy autom. Prípadne sa môžete po návšteve krásneho vodopádu pridať k prehliadke so sprievodcom a trochu si zacvičiť.

Slapovi Mrežnice

Slapovi Mrežnice je krátky, ale široký vodopád na rieke Mrežnica v Karlovackej župe. Rieka je dlhá 62 kilometrov a na úsekoch sa vlieva do série vodopádov, ktoré sú obľúbeným miestom pre milovníkov dobrodružných vodných športov! Kvôli svojej šírke a krátkemu spádu nejde o obzvlášť fotogenický vodopád, ale splavovať ho na rafte je vzrušujúci zážitok. Ak sa chystáte splavovať rieku, môžete si urobiť celodenný výlet na rieku Mrežnicu a priblížiť sa k vodopádu Slapovi Mrežnice, odkiaľ sa môžete plaviť loďou po prúde rieky, pričom sa počas pádlovania môžete kochať krásnymi a hustými lesmi, ktoré rieku obklopujú.

Vodopády Sastavci

Vodopády Sastavci sa nachádzajú v Národnom parku Plitvické jazerá, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO v Chorvátsku. Národný park je známy najmä pre svojich šestnásť prepojených jazier, ale nachádzajú sa tu aj nádherné vodopády, ako napríklad vodopády Sastavci. Tento 85-metrový vodopád sa nachádza na okraji Novakovićav Brodu, kde tečie rieka Korana. Za vodopádom Sastavci sa nachádza aj vodopád Veliki Slap, vysoký 78 metrov.

Strbacki Buk

Strbacki Buk je 82-metrový vodopád na hranici Chorvátska a Bosny a Hercegoviny, pozdĺž krásnej rieky Una. Voda kaskádovito steká z rôznych výšok a vytvára krásny pohľad zo všetkých uhlov. V okolí vodopádu môžete navštíviť aj pozostatky niekdajších osád v tejto oblasti, čo z neho robí vynikajúci kultúrny program, ktorý spája štúdium prehistórie regiónu s poznávaním jeho prírodných krás.

Gologoricki Dol

Vodopád Gologoricki Dol sa nachádza asi 5 km od mesta Cerovlje. Miestni obyvatelia aj turisti radi navštevujú tento krásny vodopád, najmä v lete. Bazén na úpätí vodopádu Gologoricki Dol ponúka príjemne chladivé miesto na kúpanie a kúpanie počas teplejších dní roka. Ak chcete navštíviť tento vodopád, určite si urobte výlet do okolitých historických miest!

Sopotský vodopád

Sopotský vodopád, ktorý sa nachádza v pobrežnom meste Petrčane v Chorvátsku, je vodopádom úchvatnej prírodnej krásy. Úzky vodopád kaskádovito padá zo svahu kaňonu do žiarivo zeleného potoka, a to všetko pod nádherným kamenným mostom. Okolo vodopádu vedie niekoľko turistických trás, po ktorých sa môžete vydať a objaviť tak ešte viac prírodných zázrakov v okolí. Skvelé na Sopotskom vodopáde je, že nie je populárnym turistickým cieľom, takže môže byť príjemným, pokojným výletom.

Slap Krčić

Počas našej návštevy Národného parku Krka určite navštívte vodopád Slap Krčić! Slap Krčić je jedným z mnohých chorvátskych vodopádov, ktoré vytekajú z rieky Krka v Národnom parku Krka. Tento 21-metrový vodopád kaskádovito padá krásnym listovým spádom do malého zeleného potoka. Žiaľ, Slap Krčić niekedy počas najhorúcejších letných dní vysychá, preto je dobré ho navštíviť skôr, ako sa počasie na začiatku jari príliš oteplí.

Pred cestou si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie, aby vás nič neprekvapilo a vy ste sa mohli sústrediť len na úchvatné výhľady!