Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie prírodné útvary Nigérie


Nigéria nie je obyčajnou turistickou destináciou: cestujúci sa z návštevy tejto najväčšej africkej krajiny určite vrátia domov s jedinečným zážitkom. Neverili by ste, aké prírodné poklady Nigéria ponúka! Tu sú najkrajšie prírodné útvary v krajine, ktoré treba navštíviť!

Najkrajsie-prirodne-utvary-Nigerie-(2).jpegNigéria je s 217 miliónmi obyvateľov najľudnatejšou krajinou afrického kontinentu. V krajine žije viac ako 250 etnických skupín, ktoré hovoria stovkami rôznych jazykov a nárečí. Tri najväčšie etnické skupiny sú Hausovia na severe, Yorubovia na západe a Igbovia na východe, ktorí spolu tvoria viac ako 60 % celkovej populácie. Nigéria je pomenovaná podľa svojej najdôležitejšej rieky Niger.

Nielen nigérijská kultúra stojí za preskúmanie, ale krajina má aj množstvo prírodných pokladov, ktoré sa dajú objaviť.  Národný park Yankari je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú preskúmať zázraky nigerského podhoria v krásnom prostredí. Dokonca môžete byť svedkami migrácie stád slonov cez park. Ďalšou obľúbenou destináciou na pozorovanie divokej prírody je národný park Lake Kainji, kde sa môžete zblízka stretnúť s antilopami, hrochmi a hojdacími paviánmi.

Nigéria nemá núdzu o vodopády! Medzi najpôsobivejšie z nich patria vodopády Agbokim, ktoré sa nachádzajú na juhovýchode Nigérie, a vodopády Erin-Ijesha, ktoré sa nachádzajú v oblasti Oriade. Návšteva vodopádov Kwa tiež ponúka pútavé scenérie v rámci Národného parku Cross River. Vodopády sú zasadené do bujných, živých lesov a poskytujú nádherný zážitok z prírody počas príjemnej túry.

Za návštevu stoja aj najkrajšie pláže krajiny vrátane pláže Ibeno a Suntan Beach. Tieto pláže ponúkajú výbornú alternatívu na oddych po dlhej ceste v spoločnosti horúceho piesku a vĺn. Ak chcete získať exkluzívny zážitok, obdivujte západ slnka z chrbta ťavy! Skala Zuma a jaskyňa Ogbunike sú tiež nádherné kuriozity Nigérie, takže sa ich oplatí navštíviť a pozrieť si ich tiež!

Nech už sa vyberiete do ktorejkoľvek z týchto fascinujúcich destinácií, nezabudnite si pred cestou uzatvoriť príslušné cestovné poistenie, aby ste si zabezpečili bezproblémovú cestu! Bezpečné cestovanie!

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_FAQ' of type 'AA-StructuredData-FAQ']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']