Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie európske ostrovy


Každý ostrov má svoje zvláštne, mystické čaro a všade, kam sa vyberiete, vás čaká nádherná dovolenka v malebnej prírode a na pobreží. Preto sú všetky ostrovy obľúbenými turistickými destináciami. Ak si chcete užiť takúto čarovnú dovolenku, nemusíte ani cestovať ďaleko, stačí cestovať v rámci Európy a za pár hodín sa lietadlom môžete preniesť na výnimočné miesto. Tu sú niektoré z najkrajších ostrovov v Európe, ktoré vás určite očaria!

Najkrajsie-europske-ostrovy-(1).jpeg

Santorini - romantický grécky ostrov

Santorini, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších ostrovov v Európe a ktorého brehy obmýva Egejské more, nie je v skutočnosti ostrov, ale skupina ostrovov, ktoré vznikli výbuchom sopky. Santorini má zvláštne čaro, ktoré dokáže plne oceniť len ten, kto ho zažije na vlastnej koži. Klasické grécke taverny, snehobiele domy s modrými kupolami, úžasné západy slnka v azúrovom Egejskom mori, útulné miestne reštaurácie, to všetko dokazuje, že grécky ostrov je dokonalým miestom pre romantiku a kulinárske pôžitky. Strávte predĺžený víkend na ostrove s tým pravým svojho srdca a oddajte sa intímnej atmosfére Santorini! 

Mallorca - španielsky klenot tisícich tvárí

Mallorca ponúka niečo pre dobrodruhov aj pre pohodárov, ale nech už sa zaradíte do ktoréhokoľvek tábora, nezabudnite do programu zaradiť dlhú prechádzku, pretože mestá spájajú skvelé turistické a cyklistické chodníky. Ostrov sa oplatí prejsť aj autom, pretože je tu množstvo skrytých skvostov, ktoré čakajú na objavenie! Mallorku delí od ruchu mesta a pokojných, odľahlých pláží len niekoľko serpentín, preto sa oplatí vziať si volant a zažiť životné dobrodružstvo v každom kúte ostrova. Nenechajte si ujsť najkrajšie pláže - napríklad Playa de Muro, Sa Calobra, Cala D'Or - a polostrov Formentor a jedinečné mestá Palma, Alcúdia, Deiá a Sóller. 

Madeira - ostrov večnej jari

Madeira je jedným z najunikátnejších ostrovov v Európe. Návšteva Madeiry je ako pohľad cez hranice do Afriky, pretože ostrov sa rozprestiera na hranici, ale stále je súčasťou Portugalska. Obklopujú vás nádherné rastliny a plantáže, ostrov je ako obrovská botanická záhrada - preto sa často nazýva ostrovom večnej jari. Na ostrove sa nachádzajú nielen malebné pláže s priezračnou vodou, ale aj nádherné turistické chodníky obklopené rastlinami, na ktorých môžete v každom ročnom období objavovať poklady prírody. Príkladom sú Ponta de São Lourenço, Pico Grande, Caldeirão Verde a Ribeira Janela. Jedinečná atmosféra Madeiry sa dokonale prejavuje v dedinke Santana, kde tradičné kamenné domy v tvare písmena A priťahujú davy návštevníkov. Ak sa vyberiete na pobrežie, Ponta do Sol na južnom pobreží ostrova je veľkolepou pamiatkou, zatiaľ čo Porto Santo a Calheta sú ideálne na kúpanie v mori.

Tenerife - skutočný dovolenkový raj

Tenerife je skutočným dovolenkovým rajom, ktorý môžete navštíviť v každom ročnom období, s priemernými zimnými teplotami 17 stupňov. Okrem kúpeľov tu nájdete malebnú krajinu, vzrušujúce výlety na sopky, prírodné poklady, piesočné pláže, rušné mestá a prístavy, gastronomické špeciality a náročné surfovanie. Aktívni dovolenkári si môžu vybrať zo širokej ponuky aktivít na ostrove: milovníci pešej turistiky môžu preskúmať najvyššiu horu Španielska Teide, windsurferi môžu jazdiť na najväčších vlnách na najlepších surfových kurzoch v El Médano a potápači sa môžu ponoriť do nekonečnej modrej v Abades. Samozrejme, aj tí, ktorí si chcú oddýchnuť, tu nájdu niečo, čo ich zamestná: pozdĺž približne 300 kilometrov dlhého piesočnatého pobrežia sa nachádza množstvo letovísk. Medzi najobľúbenejšie letoviská patria Puerto de la Cruz, Costa Adeje, Puerto de Santiago a Playa Paraiso.

Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z týchto úžasných destinácií, je dôležité vybrať si správne cestovné poistenie, aby ste si mohli vybrať ten najatraktívnejší ostrov. Nenechajte svoju bezpečnosť na náhodu, uzatvorte si komplexné cestovné poistenie, aby ste si užili bezstarostnú dovolenku a zažili dobrodružstvo na celý život! Cestujte bezpečne!