Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Mena ChorvátskaVäčšina turistov presne vie, že menou Chorvátska bola chorvátska kuna, napokon veľa ľudí chodí v lete relaxovať k Jadranskému moru. Od 1. januára 2023 je oficiálnou menou v Chorvátsku euro.

Je veľa miest, kde si môžete zameniť peniaze, väčšinou zadarmo, no ak sa chystáte na dovolenku, je lepšie si priniesť kuny z domu. Ak platíme eurami, v reštauráciách nám to zle zamieňajú. Je dôležité mať na pamäti výmenný kurz kuny. Ak by ste si predsa len chceli zameniť peniaze na menšie výlety alebo míňanie v pouličných stánkoch, najlepšie je to cez oficiálne zmenárne. Riešením je aj platba platobnou kartou.

Počas dovolenky v Chorvátsku môžete zvyčajne očakávať strednú úroveň cien za ubytovanie, jedlo, nápoje a ďalšie služby a zábavné programy. Priemerná večera pre štvorčlennú rodinu v miestnej reštaurácii stojí približne 200-350 kún - bez predjedla, dezertu a nápojov. Ceny nápojov zodpovedajú cenovej úrovni kaviarní. Medzi obzvlášť obľúbené občerstvenie na pláži patria palacinky za asi 15-20 kún, šišky 5-10 kún a varená kukurica 10-15 kún. Denné nákupy sa oplatí naplánovať vo väčších diskontných predajniach. V Chorvátsku je už niekoľko takýchto obchodných reťazcov, napríklad Plodine, Lidl či Konzum. Kilo chleba stojí 12 kún a 10 – 15 kún zaplatíte za údeniny. Ak chcete ušetriť, oplatí sa tu kúpiť aj nápoje. Liter piva stojí 10 kún, pričom vo vedľajšom malom obchodíku môže byť ten istý nápoj často až za 20 kún. 

Okrem hľadania zmenárne je ďalšou dôležitou vecou, ​​ktorú musíte pred dovolenkou v Chorvátsku urobiť, vybrať si správne cestovné poistenie!
 

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_FAQ' of type 'AA-StructuredData-FAQ']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']