Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Katar: Nezabudnuteľná cesta


Katar, najnovší klenot Arabského polostrova, je miestom, kde sa stretáva starobylá história s moderným svetom. Tento štát Perzského zálivu očarí všetkých cestovateľov a ponúkne nezabudnuteľné zážitky tým, ktorí vystúpia na hory Pieskových dún alebo navštívia jeho fascinujúce múzeá.

Katar-Nezabudnutelna-cesta.jpeg

Doha

Živé hlavné mesto Kataru je fascinujúca metropola, ktorá je známa nielen svojimi architektonickými divmi, ale aj bohatým kultúrnym dedičstvom. Archeologický park Al Zubarah odhaľuje život v starovekom Katare a umožňuje nahliadnuť do starého námorného obchodu. Katarské národné múzeum a múzeá MIA (Múzeum islamského umenia) sú skutočnými kultúrnymi pokladmi, ktoré prezentujú dlhú históriu Kataru.

Dobrodružstvo v Katare

Katar však nie je len o múzeách a histórii. Pre dobrodruhov je ideálnou destináciou púšť s nekonečnými piesočnými dunami a lagúnou Khor Al Udayd. Jazda na buginách a kempovanie v púšti poskytne cestovateľom skutočné dobrodružstvo, ale aj nezabudnuteľný zážitok.

Bazáre a festivaly

Na bazáre Souq Waqif sa mieša tradícia s modernosťou. Tento čarovný trh láka návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou, ktorí potom môžu odísť so vzácnymi suvenírmi vyrobenými miestnymi remeselníkmi. Na svoje si prídu aj milovníci jedla, ktorí si prídu na svoje vďaka miestnym chutiam, kde sa popri moderných gurmánskych reštauráciách podávajú vynikajúce jedlá arabskej kuchyne.

Katar ponúka aj širokú škálu festivalov a podujatí. Literárne, výtvarné a hudobné festivaly sú skvelým spôsobom, ako sa ešte viac priblížiť katarskej kultúre a umeniu. Ani športoví fanúšikovia nezostanú bokom od zábavy, keďže Katar hostí medzinárodné športové podujatia vrátane majstrovstiev sveta formuly 1 a futbalového turnaja Arab Cup.

Katar je miestom, kde môžu návštevníci spoznať tradičné hodnoty a zažiť pohodlie moderného sveta. Každý zážitok pridáva ďalší kúsok do tejto fascinujúcej interakcie. Katar je vzrušujúca a atraktívna destinácia, ktorá čoraz viac priťahuje pozornosť cestovateľov z celého sveta. Vstúpte do tohto vzrušujúceho sveta a zažite nezabudnuteľnú cestu v Katare!

Pred odchodom si však nezabudnite uzatvoriť vhodné cestovné poistenie!