Covid a stornovanie leteniek


iStock-1251951510.jpgNaučili sme sa žiť v čase, keď je cestovanie do zahraničia vo väčšej či menšej miere neisté. Obzvlášť pri dlhodobom plánovaní alebo nákupe leteniek si asi každý z nás kladie otázku: Čo ak budem mať pred odletom pozitívny test? Ale aj na tento problém sa dá myslieť vopred efektívne – napríklad so správne zvoleným cestovným poistením.

Aj keď cestovné poistenie od AXA pokrýva nepríjemnosti spojené s covidom v zahraničí vo všetkých troch tarifoch, odporúčame variant Excellent. Vďaka nemu totiž získate ochranu vo všetkých krajinách, aj tam, kam slovenské ministerstvo zahraničia neodporúča cestovať.

Čo sa týka stornovania leteniek v prípade ochorenia covidom, poistenie ho pokrýva v prípade, že doložíte túto skutočnosť výsledkom PCR testu. Nemusíte sa tak báť toho, že ochoriete tesne pred odletom a vaše letenky prepadnú.

Rozdiel nastáva v prípade, keď je váš let zrušený z dôvodu epidemiologickej situácie v cieľovej destinácii. V tom prípade vám poistenie neuhradí poplatky spojené so zrušením cesty, pretože táto kompetencia pripadá na predajcu či leteckú spoločnosť, ktorá daný let prevádzkuje a mala by vám ponúknuť kompenzáciu.