​Cestovné poistenie na lyžovanie


Hľadáte cestovné poistenie, ktoré kryje aj škody spôsobené lyžovaním? S AXA Assistance si môžete ešte pred vycestovaním uzatvoriť individuálne poistenie pre prípad zdravotných alebo materiálnych škôd pri extrémnych športoch!

Cestovne-poistenie-na-lyzovanie-(1).jpegUzatvorenie cestovného poistenia je jedným z najdôležitejších aspektov plánovania cesty, najmä ak ide o aktívnu dovolenku alebo extrémne športové aktivity! Oplatí sa vybrať si poisťovňu, na ktorú sa môžete skutočne spoľahnúť, nech už ide o akýkoľvek problém. Balíky cestovného poistenia AXA Assistance ponúkajú každému tú správnu alternatívu na zabezpečenie bezstarostnej a bezpečnej cesty.

AXA vo svojom online cestovnom poistení myslí aj na milovníkov aktívneho oddychu a športu. Väčšina rekreačných športov je už zahrnutá v základných balíkoch poistenia bez príplatku, ale AXA Assistance ponúka dodatočné poistné krytie pre rizikové športy. Či už teda lyžujete, horolezectvo, rafting alebo sa dokonca potápiate, môžete sa cítiť bezpečne!

Poistenie štandardných športov je tiež zahrnuté v základnom poistení. Poistenie týchto športov sa vzťahuje na všetky nehody a úrazy, ktoré môžu vzniknúť pri vykonávaní športu, a poistenie batožiny v poistných zmluvách cestovného poistenia sa vzťahuje aj na športové vybavenie. Medzi štandardné športy patrí napríklad cyklistika, väčšina loptových hier, lyžovanie, snowboarding (len na určených tratiach) a potápanie do hĺbky 10 metrov.

Športové aktivity, ktoré patria do kategórie rizikových športov, sú kryté so 100 % príplatkom vzhľadom na vysoké riziko úrazu. Aj v tomto prípade je kryté športové vybavenie, náklady na lekárske ošetrenie a poistenie zodpovednosti za škodu. Do kategórie rizikových športov patrí aj jachting, freeriding a iné zimné športy mimo zjazdoviek, lov (okrem exotickej zveri) a triatlon.

Úplný zoznam štandardných a rizikových športov nájdete tu!

Keďže lyžovanie je športová aktivita, ktorá patrí do kategórie štandardných športov, základné poistné zmluvy uzatvorené v AXA Assistance kryjú všetky škody, ktoré môžu vzniknúť počas vykonávania tohto športu. Použite kalkulačku cestovného poistenia AXA Assistance a vyberte si cestovné poistenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašej ceste za zábavou a bezpečným pobytom! Cestujte bezpečne!