Najzápadnejší bod Európy


Ak potrebujete vyplniť miesto vo svojom bucket liste zaujímavou destináciou, určite by ste nemali zabúdať na najzápadnejší bod európskeho kontinentu. Návštevou si určite vytvoríte plno krásnych spomienok na celý život. Či uź ako výlet s rodinou alebo s priateľmi, určite nespravíte zle pri výbere Cabo da Roca ako vašej ďalšej dovolenkovej destinácie.

Cabo da Roca, najzápadnejší bod Európy a Skalný mys, sa nachádza ako inak v Portugalsku. Vzdialenosťou len 40 km od hlavného mesta Portugalska. Na vrchole skalného výbežku sa týči ikonický maják, odkiaľ sa naskytá turistom úžasný výhľad na nekončiace more. Starí Rimania ho nazývali “ Promontorium Magnum” medzi stredovekými moreplavcami zas koloval názov “Lisabonská skala”

Neďaleko majáku sa nachádza aj turistické centrum s množstvom kaviarní, reštaurácií a obchodov so suvenírmi. Samotná destinácia ponúka aj zisk certifikátu za návštevu najzápadnejšieho miesta v Európe.

Portugalský národný básnik, Luís de Camões, sa vyjadril v jednom zo svojich najznámejších diel o nádhernom výhľade takto: “Tam, kde končí Zem a začína more”. Pri výške 150 metrov nad morom naozaj nadobudneme pocit ako keby sme stáli na konci zemi a ďalej bolo len more.

Sintra, mesto nachádzajúce sa len 20 km od Cabo da Roca, určite stojí za návštevu. Mesto ponúka kopec atrakcií, medzi ktorými vyniká Quinta da Regaleira. Okolie tohto zámku ponúka neskutočnú atmosféru, harmóniu veľkolepej záhrady dotvára aj impozantne postavený zámok. Mesto Sintra je samo o sebe okúzlujúce, nájdeme v ňom dostatok ďalších pamiatok. K najznámejším pamiatkam radíme Palácio Nacional de Sintra, Castello dos Mouros, Palácio da Pena a Convento dos Capuchos. Neraz sa naskytne možnosť navštíviť toto prekrásne staré mesto pri dovolenke v Lisabone, lebo vzdialenosť je prijateľná.

Nech si už naplánujeme dovolenku v ktorejkoľvek nádhernej destinácii, nemali by sme zabúdať na kvalitné cestovné poistenie.