Aké poistenie si môžem uzatvoriť?

Jednorazové cestovné poistenie – najbežnejší typ poistenia na cestu do zahraničia, ktorá môže trvať od jedného dňa až do jedného roka. Poistenie viacerých ciest – ak cestujete za hranice často, určite zvážte tento variant. Zbaví vás starostí na každej z vašich ciest. Poistenie je platné pre všetky výjazdy v neobmedzenom počte a dĺžke od jedného do deväťdesiat dní. Hradí sa pohodlne formou mesačných alebo ročných platieb.

Kam sa môžem poistiť?

Kamkoľvek chcete! Všeobecne rozlišujeme pri uzatváraní rozšírenú zónu "Európa" (zahŕňa všetky európske štáty a navyše Egypt, Izrael, Gruzínsko, Turecko, Tunisko a Kanárske ostrovy) a zónu "Svet", ktorá kompletne pokrýva zvyšné destinácie. Ak s voľbou váhate alebo si nie ste istí zaradením, nie je nič jednoduchšie, než vybrať cieľ priamo zo zoznamu preddefinovaných destinácií. Ak sa pozriete počas cesty do viacerých krajín, zvoľte cieľ podľa najvzdialenejšej lokácie, ktorú sa chystáte navštíviť.

Jaké vozidlo je možné pojistit?

Kohokoľvek! Poistiť je u nás možné deti (od 0 do 17 rokov), dospelé osoby (do 69 rokov) i seniorov (70 a viac rokov), za určitých podmienok vrátane cudzincov (ak ste napríklad z Maďarska, môžete byť na jednej poistnej zmluve s občanom Slovenska). Len pre deti a seniorov nie je možné uzatvoriť pripoistenie manuálnych prác v rámci pracovných ciest.

Odkedy som poistený?

Ak uzatvárate poistenie na poslednú chvíľu, poskytujeme vám poistnú ochranu už štyri hodiny po uzatvorení a uskutočnení platby. Ak teda zaplatíte poistenie ihneď pri uzatvorení (kartou alebo online bankovým prevodom) napríklad dnes na pravé poludnie, už o štvrtej hodine ste poistení.

Neviem si rady. Pomôžete mi?

Samozrejme! V pracovnom čase (Po – Pi od 8. do 17. hodiny) vám s uzatvorením cestovného poistenia veľmi radi pomôžeme na našej zákazníckej linke +421 220 664 228. Využiť môžete aj e-mailovú adresu zakaznickalinka@axa-assistance.sk. Odpovieme vám čo najskôr.

Kto je AXA Assistance?

Sme hrdou súčasťou koncernu AXA. Máme pobočky vo viac než 30 krajinách sveta, vyriešime ročne vyše 9 miliónov asistenčných prípadov, na ktorých pracuje vyše 6-tisíc zamestnancov.