Homepage > O nás > Informácie > AKTUÁLNE > Informácie k ochoreniu MERS

AKTUÁLNE > Informácie k ochoreniu MERS

Prinášame aktuálne informácie v súvislosti s ochorením MERS v Južnej Kórei.
 
7. júla 2015

Celkový počet  potvrdených prípadov nákazy sa podľa informácií Svetovej zdravotníckej organizácie v Južnej Kórei vyšplhal na 186, z toho celkovo 33 bolo smrteľných. Okrem kórejskej vlády i spoločnosť AXA Assistance vydala vlastný zoznam bezpečných zdravotných zariadení, kde je nákaza MERS nepravdepodobná.

Trend objavujúcich sa nových prípadov sa podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie začína spomaľovať, čo môže naznačovať, že sa situácia stabilizuje. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie teda nie je riziko pre verejnosť nijako zvýšené a nie je dôvod obmedzovať napríklad obchodné alebo dovolenkové aktivity. Vírusová nákaza je lokalizovaná v zdravotníckych organizáciách a neexistujú dôkazy o jej šírení v miestnej populácii. 

Vládne organizácie Južnej Kórey vytvorili zoznam nemocníc, ktoré sú považované za bezpečné pred nákazou. Ide o nemocnice, ktoré podnikajú špeciálne opatrenia v podobe screeningu príjmu nových pacientov a odbavenia existujúcich nenakazených pacientov v bezpečnom prostredí.

„I keď riziko cestovania do Južnej Kórey nebolo označené za zvýšené, odporúčame našim klientom, ktorí majú naše cestovné poistenie, aby preventívne kontaktovali našu asistenčnú službu a informovali sa o bezpečných zdravotníckych zariadeniach,“ uvádza k situácii Jaroslav Holý.

K dispozícii je i zoznam nemocníc, ktoré pacientov s ochorením MERS už prijali. Dve z nich boli dočasne zatvorené a ich zdravotnícky personál, pacienti i návštevníci sú v karanténe. Ide o Medi Heal Hospital v soulskom Yangcheon dištrikte a St. Mary’s v Pyeongtaeku južne od Soulu.

 MERS - zoznam nemocníc prijímajúcich pacientov