​Zostavenie balíčka na cesty


Pri cestách do zahraničia sa oplatí okrem základných hygienických potrieb vložiť do kufra aj mnoho ďalších vecí. Balíček čistoty pripraveného cestovateľa zahŕňa:

Zostavenie-balicka-na-cesty-(1).jpegSprchový gél, mydlo (plus puzdro); Šampón, kondicionér; Telové mlieko, hydratačný krém na tvár a/alebo mastnejší krém; Tyčinky na čistenie uší; Uterák; Hrebeň, kefa na vlasy, spona na vlasy, gumička do vlasov; Zubná kefka, pasta, dentálna niť, ústna voda; Dezodorant – parfum; Dezinfekčný gél na ruky, dezinfekčná handrička; Papierová vreckovka; Toaletný papier - vlhčený toaletný papier; Tampón, hygienická vložka, intímne umývanie; Žiletka - krém na holenie; Vlhčený obrúsok (ak nie je voda na čistenie); Pinzeta na obočie , nožnice na nechty alebo nožnice; Repelent proti komárom a kliešťom v spreji; Opaľovací krém, opaľovací olej, sprej po opaľovaní.

Hoci väčšina vecí sa dá kúpiť v miestnych lekárňach a drogériách, nezaškodí si ich kúpiť doma, aby vás nič neprekvapilo. Produkty, ktoré budete potrebovať v zahraničí môžu byť iné ako doma. Veľa miesta ušetríte, ak si produkty nebudete brať so sebou vo veľkých fľašiach, ale v menších, v obchodoch dostupných cestovných baleniach. Okrem toho sa odporúča pripraviť si náplasti, gázu a antiseptiká na rany. Je dobré byť pripravený aj na akúkoľvek inú zdravotnú situáciu: antipyretiká, lieky proti bolesti, lieky na hnačku, lieky na zápchu, protizápalové a pravidelne užívané lieky. Ak cestujeme lietadlom, odporúčame vopred si zistiť, čo presne môžeme v príručnej batožine a cestovnej taške prevážať, napríklad množstvo tekutín. Zopakujme si aj pravidlá prepravy liekov v príručnej batožine. Tu je niekoľko: Na palube je povolený maximálne jeden liter tekutiny v nádobách s objemom maximálne 100 ml. Kvapalina musí byť umiestnená v priehľadnom, uzatvárateľnom vrecku s objemom maximálne 1 liter. Pri cestovaní v rámci Európskej únie si môžu osoby, ktoré dostávajú nepretržité lieky, vziať so sebou množstvo liekov predpísané ošetrujúcim lekárom v súlade s dĺžkou cesty. Všetky výrobky a predmety je možné prepravovať v príručnej batožine, ktorá nepoškodí batožinu a nepredstavuje nebezpečenstvo pre cestujúcich, lietadlo a posádku na palube.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!