​​Zaujímavosti Slovinska


Aj keď je Slovinsko malé, má čo ponúknuť. Krajina má všetko, čo potrebujete na pohodovú dovolenku: krásnu krajinu, malebné pohoria, malé pláže, staré mestá a divoké jazerá. Tu je niekoľko zaujímavostí krajiny, ktoré by mali byť na zozname každého, kto cestuje do Slovinska! 

Zaujimavosti-Slovinska-(1).jpg

Bled

Mesto Bled je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií Slovinska. Mesto je plné krásnych pamiatok, ktorých pôvodcom je Bledské jazero a maličký ostrov uprostred jazera, ktorý je jediným ostrovom v Slovinsku. Ku kostolu Nanebovzatia Panny Márie, ktorý stojí na charakteristickom mieste na ostrove, sa dostanete loďou. Ak si chcete pozrieť slávne jazero aj zhora, výbornou alternatívou je Bledský hrad postavený na 130 metrov vysokom brale. Pri turistike takmer kdekoľvek v oblasti horského údolia nájdete divokú krajinu, rokliny a malebné vodopády, takže sa oplatí preskúmať túto oblasť pešo.

Piran

Piran je jedno z najkrajších slovinských prímorských letovísk a jedno z najkrajších miest, ktoré sa nachádza na severozápadnom cípe polostrova Istria. Ak sa chcete kúpať a relaxovať, je vzdialené len niekoľko hodín jazdy autom z Maďarska. Centrom mesta je námestie Tartini, odkiaľ vedie rad malých uličiek k rôznym atrakciám. Jednou z takýchto atrakcií je Rondella, maják na špičke polostrova. Jedinečnú panorámu labyrintu mesta ponúka aj veža kostola svätého Juraja a za návštevu stojí aj známe Námorné múzeum.

Ľubľana

Hlavné mesto Slovinska si tiež nenechajte ujsť, pretože toto očarujúce mesto ponúka návštevníkom množstvo atrakcií. Jej staré mesto pretína rieka Ljubljanica, cez ktorú vedú Tri mosty, ktoré sa, ako už názov napovedá, rozvetvujú do troch smerov. Smer mosta vedie priamo na Prešerenovo námestie, kde môžete obdivovať františkánsky kostol Anjelského pozdravenia a sochu slovinského básnika France Prešerena, ktorá stojí uprostred námestia. Námestie možno nazvať aj hlavným slovinským námestím, na ktorom sa v lete konajú významné podujatia a akcie.

Kedykoľvek cestujete do tejto očarujúcej krajiny, nezabudnite si pred cestou uzatvoriť príslušné cestovné poistenie!