​Walesu a jeho pamiatky


Wales je možno najmenej známy z členských štátov Spojeného kráľovstva, hoci je bohatý na množstvo prírodných krás a pamiatok. Či už by sme chceli navštíviť nádherné zámky, urobiť si výlet do hôr či krásnej prírody, určite tu nájdeme alternatívu! Precestujte jedinečné regióny Walesu a objavte tie najunikátnejšie pamiatky!

Walesu-a-jeho-pamiatky-(1).jpeg

Waleské hrady

Wales je domovom mnohých hradov a historických hradov, jedným z najznámejších je hrad Conwy, ktorý postavil kráľ Edward. Hrad, ktorý navodzuje stredovekú atmosféru, bol spolu s ďalšími tromi hradmi zapísaný v roku 1986 do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Hrad Conwy je teraz jedným z najnavštevovanejších hradov vo Walese, čo je veľké slovo, pretože krajina má pre turistov pripravených čoraz viac krásnych hradov! Veľmi známy je aj hrad Raglan v juhovýchodnom Walese, ktorý turistom strháva z nôh svoje špeciálne polygonálne tvary. Na rozdiel od stredovekých hradov tento hrad nevznikol na obranné účely, ale ako symbol bohatstva.

Quay House - najmenší dom Británie

Chata známa ako Quay House sa nachádza na nábreží Conwy a ako najmenší dom v Británii láka množstvo zvedavých turistov. Dom je vďaka svojej malej pôdorysnej ploche zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov a na červeno natreté steny ho ešte viac ozvláštňujú. Chata už nie je obývaná, ale turisti ju môžu navštíviť!

Malé mesto s dlhým názvom

V priebehu histórie obyvatelia Walesu vždy trvali na zachovaní vlastného jazyka. Nič to nedokazuje lepšie ako nevysloviteľný názov najdlhšej osady vo Walese, Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndroblllantysili-ogogogoch. Osada sa nachádza na ostrove Anglesey a každoročne láka tisíce turistov. Ak by ste si na svoj bucket list zapísali ešte viac "nohy", tak toto sídlisko na ňom bude určite vyzerať dobre!

Krajina vodopádov

Wales je tiež zaslúžene známy svojimi vodopádmi, ktoré tečú dolu živými zelenými svahmi. Najvyšším vodopádom v krajine je Pistyll Rhaeadr, ktorý je neďaleko Oswesrty. Vodopád, ktorý zostupuje v troch krokoch od nádherného pohoria Berwyn, ponúka návštevníkom malebný pohľad v každom ročnom období. ! Nenechajte si to ujsť, ak chcete zažiť fantastický zážitok vo Walese!

Nech už máme namierené do ktoréhokoľvek mesta, nezabudnite si na bezstarostnú cestu uzavrieť to správne cestovné poistenie!