Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Výlet do Nemecka


Nemecko je často vnímané ako srdce Európy vďaka svojej hlbokej histórii. V súčasnosti je známe najmä svojimi klobásami a pivom, ale táto krajina ponúka oveľa viac. Berlín má Múzejný ostrov; v Bavorsku nájdete najúžasnejšie zámky; počas zimných mesiacov môžete lyžovať v Alpách a vo Frankfurte môžete objavovať mrakodrapy. Navyše je to jedna z najbezpečnejších krajín v Európe a veľká časť populácie hovorí po anglicky, vďaka čomu je vaše cestovanie jednoduché a bez stresu! Či už sa chcete v krajine najesť a napiť, alebo sa chcete ponoriť medzi kostoly, zámky alebo múzeá, Nemecko má niečo pre každého cestovateľa.

Vylet-do-Nemecka-(1).jpegNajlepší čas na návštevu Nemecka je počas jarných alebo jesenných mesiacov, konkrétne máj až október. Jar sa často stretáva s miernymi teplotami a dažďovými prehánkami, ale menším počtom ľudí. Leto je hlavná sezóna a miestni obyvatelia sa tešia, keď sa počasie konečne oteplí a príde slnko. Zbaľte si ľahké oblečenie a očakávajte veľké davy, ak navštívite počas letných mesiacov. Jeseň víta ochladenie z leta a začína výmena listov. Čo sa týka festivalov, Oktoberfest sa koná od konca septembra do začiatku októbra a slávne vianočné trhy začínajú od konca novembra do Nového roka!

ČO OČAKÁVAŤ 

Oficiálnym jazykom Nemecka je nemčina, hoci väčšina Nemcov pracujúcich v cestovnom ruchu hovorí aj po anglicky. Oficiálnou menou Nemecka je euro (EUR) a výmenný kurz je v súčasnosti 1 USD až 0,88 EUR. V tejto krajine je bezproblémové použiť či už hotovosť alebo kreditnú kartu. Bankomaty v Nemecku sú známe pod menom Bankomat a zvyčajne sa nachádzajú v pobočkách bánk, ale aj mimo nich.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']