Výlet do Českej republiky


Česká republika je jednou z najúžasnejších krajín v strednej Európe, ktorá je plná množstva destinácií, ktoré jednoducho musíte vidieť! Či už plánujete výlet do Prahy alebo cestujete po celej krajine jednoznačne máte z čoho vyberať. Zostavili sme pre vás typy na dokonalé české miesta.

Vylet-do-Ceskej-republiky-(1).jpeg

Objavte Prahu

Prejdite sa stredovekými uličkami, vystúpte na kopec, aby ste navštívili Pražský hrad, pozerajte sa na orloj, preskúmajte historické budovy a dláždené uličky a užite si divoký nočný život (alebo uvoľnenejšiu pivnú záhradku). S bohatou históriou je tu toľko čo objavovať. Prejdite sa po Karlovom moste – jednom z najstarších stojacich stredovekých mostov na svete – alebo sa vyberte na plavbu po Vltave. Môžete obdivovať historickú architektúru pri objavovaní ikonického Staromestského námestia a navštíviť svetové predstavenia v jednom z mnohých divadiel. Bez ohľadu na vaše záujmy, Praha vás nesklame.

Navštívte Český Krumlov

Nachádza sa na rieke Vltava na juhu krajiny a je menšou, malebnejšou verziou Prahy. Český Krumlov je domovom rozprávkových múzeí, nádherných kostolov a množstva historických pamiatok. Preskúmajte zámok Český Krumlov, ktorý je druhým najväčším zámkom v krajine, a prechádzajte nádhernými zámockými záhradami. Môžete dokonca navštíviť neuveriteľne dobre zachované barokové divadlo na hrade a vyjsť po 162 schodoch na vrchol hradnej veže, z ktorej sa naskytá úžasný výhľad na mesto. Stredoveká architektúra a budovy s červenou strechou vytvárajú nádherné obrázky a neformálna prechádzka ulicami je skvelý spôsob, ako si oddýchnuť a užiť si pomalšie tempo života.

Ochutnajte moravské víno

Hoci si na pivo možno spomeniete, keď sa vyberiete do Českej republiky, Moravský kraj je v skutočnosti známy svojim vínom. Región Morava hraničí s Rakúskom a produkuje 90 – 95 % vína Českej republiky. Malebné dedinky sú roztrúsené po celom okolí a v mestečku Valtice môžete navštíviť vínnu pivnicu zámku Valtice, ktorá existuje už od roku 1430.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!