​​Ubytovanie pre študentov študujúcich v zahraničí


Pre študentov, ktorí začínajú študovať v zahraničí, nie je ľahké nájsť najlepšie ubytovanie, ktoré im poskytne bezpečný prístav v čase zmien. Na výber je mnoho možností a v tomto článku sú uvedené niektoré z nich.

Ubytovanie-pre-studentov-studujucich-v-zahranici-(1).jpg

Koľaj

Byť súčasťou vysokej školy môže byť skvelý spôsob, ako hladko začať život v zahraničí, pretože vás to okamžite zaradí do komunity študentov podobného veku a záujmov. Takmer okamžite si môžete nájsť priateľov a vybudovať vzťahy, ktoré vám pomôžu zvládnuť ťažkosti spojené s obdobím zmien. S novými priateľmi máme tiež možnosť precvičiť si miestny jazyk, čo môže byť pre nás neskôr veľkou výhodou.

Dôležité je tiež pripraviť si včasnú prihlášku, pretože počet miest je obmedzený a túto príležitosť bude chcieť využiť pravdepodobne veľa študentov.

Podnájom

Veľkou výhodou podnájmu je súkromie a vyššia miera nezávislosti. Opäť je však dôležité začať s hľadaním včas, pretože dobré ponuky rýchlo prepadnú u spolužiakov. Vo všeobecnosti môžete očakávať najvyššie ceny v blízkosti vzdelávacích inštitúcií a v centrách miest. Môžete však ušetriť značnú sumu peňazí, ak sa o bývanie podelíte s inými. Dokonca aj cena značného mesačného nájmu sa môže stať oveľa dostupnejšou, ak sa o ňu podelí napríklad 4-5 ľudí...

Pri prezeraní inzerátov buďte opatrní, pretože niekedy môžu fotografie bytu ukazovať byt v lepšom svetle, ako je v skutočnosti...

Workaway

Toto je naozaj výnimočná možnosť ubytovania, pretože môžete bývať v miestnej rodine bez toho, aby ste museli platiť za ubytovanie. Niekedy vás môžu požiadať o pomoc pri záhradných alebo domácich prácach alebo o starostlivosť o domáce zvieratá či dieťa. Ak si vás pod svoje krídla vezme sympatická a priateľská rodina, môžete získať skvelé skúsenosti a naučiť sa veľa o miestnej kultúre a zvykoch. Viac informácií o ubytovaní v rámci programu Workaway nájdete TU.
 
V záujme vlastnej bezpečnosti a maximálneho pohodlia si nezabudnite uzatvoriť cestovné poistenie!