Top 5 najkrajších talianskych plážíMedzi európskymi turistami je Taliansko jednou z najobľúbenejších destinácii. Nie je to náhoda, pretože krajina má nádherné pláže, zaujímavú hornatú krajinu, bohatú históriu, pestrú kultúru, luxusné mestá a, v neposlednom rade, skvelú národnú kuchyňu. Pobrežie Talianska je jednoducho úchvatné a cestu do tejto krajiny sa určite oplatí absolvovať. 

Je ťažké povedať, ktorá z talianskych pláží je tou najkrajšou. V tomto článku sme zozbierali zoznam 5 najkrajších pláží Talianska, ktoré vás určite nesklamú. Pozrime sa, aké to sú! 
 

1.Spiaggia dei Coniglio, Lampedusa

Spiaggia del Coniglio je mnohými považovaná za najlepšiu pláž v Európe a preto niet pochýb o tom, že táto lokalita je jednou z najobľúbenejších talianskych pláží. Na nábreží vás čakajú karibské farby, jemný biely piesok a krištáľovo čistá, priezračná morská voda. Čo viac potrebujete? 
 

2.Spiaggia La Pelosa, Stintino, Sardínia

La Pelosa je verejnosťou považovaná za jednu z najkrajších pláží na ostrove Sardínia. Hovorí sa, že voda je tu taká krásna ako nikde inde v Taliansku. Vďaka priehľadným, tyrkysovým vlnám a bielemu piesku sa budete cítiť ako na tropickej pláži.  
 

3.Cala Mariolu, Orosei, Sardínia 

Pláž Cala Mariolu v zálive Orosei na Sardínii má tyrkysovú morskú vodu, divoké duny a jemnozrnný biely piesok. Skalnaté nábrežie chráni turistov pred páliacim slnkom, ktoré tu svieti len ráno a potom v skorom popoludní. V inú dennú dobu je zatienené. Na túto pláž sa dá dostať len loďou.
 

4.Baia del Silenzio, Sestri Levante 

V čarovnej zátoke na pobreží Ligúrskeho mora, neďaleko Janova sa nachádza pláž s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Sestri Levante je známa tým, že sa tu každoročne udeľuje Andersenova cena, pomenovaná po Hansovi Christianovi Andersenovi, za najlepšiu knihu pre deti a mládež. Koncom mája, počas trojdňového podujatia, sú pláže a ulice plné klaunov či umelcov. 
 

5.Spiaggia di Tuerredda, Teulada, Cagliari, Sardínia 

Krásna, jemná piesočnatá pláž Spiaggia di Tuerredda na Sardínii je medzi rodinami s deťmi najobľúbenejšia najmä kvôli svojim službám priateľským k deťom.
 

Zdroj: https://www.hetedhetorszag.hu/hirek/2016-02-28/a-10-legszebb-olasz-strand 

Pred cestovaním do slnečného Talianska si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Potom stačí už len zbaliť kufre a môžete začať objavovať najkrajšie talianske pláže.