Tipy na balenie kufrov na cesty


Vytvorte si baliaci zoznam!

Aby ste sa vyhli stresu pri príprave na dovolenku, je rozumné urobiť si premyslený zoznam toho, čo treba urobiť a čo si zbaliť. Dobre pripravený zoznam nám môže vydržať navždy, pretože pred koncom cesty je potrebné ho najviac aktualizovať, základné veci zostanú zbalené. Osobné doklady sú pri cestovaní nevyhnutné: je zakázané cestovať bez občianskeho preukazu a karty sociálneho poistenia. Overte si, či na cestu do cieľovej destinácie potrebujete cestovný pas, a ak áno, nezabudnite si ho doma. Ak si požičiavate auto, nezabudnite si vodičský preukaz, a ak letíte lietadlom, je dobré mať so sebou letenku. Okrem dokladov sú nevyhnutné aj lieky, preto si so sebou vezmite všetky tabletky, ktoré pravidelne užívate, a všetky núdzové veci: lieky proti bolesti hlavy, obväzy na rany, obväzy atď.

Tipy-na-balenie-kufrov-na-cesty-(1).jpeg

Poďme si zaobstarať vlastný cestovný box!

Dobre premyslená a zostavená cestovná súprava nás môže zachrániť pred prípadnou chorobou alebo drobným zranením, ktoré by mohlo poznačiť celú dovolenku. Aké lieky by ste si však mali zbaliť do kufra? Azda jedným z najčastejších a najnepríjemnejších problémov, ktoré nám môžu pokaziť náladu, sú bolesti hlavy. Napríklad rozdiel tlaku počas letu alebo extrémne teploty v cieľovej destinácii môžu spôsobiť bolesti hlavy, preto si v prípade núdze vždy vezmite so sebou lieky proti bolesti hlavy. 
Či už cestujete s deťmi, alebo nie, drobné nehody sa môžu stať kedykoľvek, napríklad odreté koleno alebo porezaná noha na škrupine. V takom prípade je dobré mať vždy po ruke nejaký dezinfekčný prostriedok, tekutý alebo práškový, aby ste predišli infekcii. Týka sa to aj rôznych uštipnutí hmyzom a popálenín od slnka, ktoré sú pri cestovaní v lete vždy vysokým rizikom. Nezabudnite si preto doma krém na opaľovanie a krémy na popáleniny a uštipnutia hmyzom! 

Premyslite si, čo si vlastne potrebujete obliecť!

Na koľko dní cestujeme? Aké sú predpovede počasia? Aké sú predpovede počasia? A počas dňa? A večer? Aké aktivity nás čakajú? Budeme na pláži? Budeme liezť po horách, chodiť na túry? Pôjdeme do luxusnej reštaurácie alebo na večernú zábavu? Aké oblečenie potrebujeme na danú aktivitu? Aké oblečenie je dokonca multifunkčné? Existuje nejaké, ktoré si môžeme obliecť na viacero príležitostí?

Zaujímavosť: pravidlo 15-1500

Tie veci typu "možno to budem potrebovať", ktoré sa dajú kúpiť za 15 minút za zhruba 1500 Ft počas cesty, sa neoplatí dávať do kufra. Pri balení sa oplatí na to myslieť!

 Buďte pripravení na každú eventualitu, uzatvorte si cestovné poistenie, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť!