Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Surfovanie v Európe


Mnoho ľudí žije v predstave, že surfovať sa dá len na brehoch Austrálie, ale Európa poskytuje množstvo vhodných a krásnych lokalít na surfovanie. Ktoré sú najobľúbenejšie destinácie medzi európskymi surfermi? Poďme sa na ne pozrieť.

 

Englischner Garten, Nemecko

Znie to prekvapujúco, ale Mníchov patrí k najlepším destináciam na surfovanie v Európe. Mníchov ponúka surfovanie na rozbúrenej rieke. Oplatí sa podniknúť výlet do hlavného mesta Bavorska. Mesta je na turistov pripravené po celý rok a vlny sú tiež vynikajúce celý rok.

 

Rossnowlagh, Írsko

Veľké pobrežné vlny v spojení s írskou kultúrou to je surfovanie v írskom mestečku Rossnowlagh na severozápadnom pobreží Írska. Mestečko nám ďalej ponúka jeden z najlepších plážových pobytov v Írsku. Lokalita je vhodná pre začínajúcich ale aj mierne pokročilých surferov. Neodmysliteľnou odmenou po surfovaní je pivo Guinness, ktoré vám radi načapujú.

 

Foz do Lizandro, Portugalsko

Ericeira je nádherné mesto s nádychom histórie rybárskeho mesta. V dnešnej dobe je skôr vyhľadávané kvôli surfovaniu. Vďaka obrovskému pobrežiu je mesto v top 3 svetových destináciách, ktoré sa môžu pochváliť sekciami svetovej úrovne. Mesto je vhodné ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých surferov. Cez deň sa ako program odporúča surfovanie a naopak zas v noci prechádzka po starých uličkách mesta, kde si určite vyberiete z veľkej ponuky reštaurácii alebo kaviarní.

 

San Sebastian, Španielsko

Na severovýchodnom pobreží Španielska najdeme baskické mesto San Sebastian, ktoré je rajom na zemi pre surferov. Njaviac reštaurácii ohodnotených Michelinskou hviezdou sa nachádza práve v San Sebastiane. Mesto ponúka úžasnú a rozmanitú kultúru, skvelý nočný život, plno obchodov so surferskými pomôckami a v neposlednom rade vynikajúce pobrežné vlny. Mesto je vhodné ako pre amatérov tak aj pre pokročilých surferov. Pre surferov sú v ponuku dve hlavné pláže, La Zurriola je považovaná za najlepšiu pláž na letné surfovanie v Európe. 
 

Nech sa už vyberieme do ľubovoľnej fascinujúcej destinácie, nezabudnite si uzatvoriť to správne cestovné poistenie na dovolenku bez starostí.

 

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_FAQ' of type 'AA-StructuredData-FAQ']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']