Romantické Santorini


Santorini je súčasťou súostrovia Kyklady v Egejskom mori s kruhovým vulkanickým základom. Je súčasťou Grécka a nachádza sa približne 200 kilometrov od Atén. Vďaka svojej jedinečnej krajine, dávnej histórii a, samozrejme, svetoznámym západom slnka je Santorini ostrovom, ktorý priťahuje pozornosť mnohých turistov. Najpopulárnejšie grécke ostrovy ako Zakynthos, Kefalonia a Mykonos nemôžu dovolenke na Santorini konkurovať.

Santorini ako cestovateľská destinácia priťahuje každý rok tisíce návštevníkov vďaka svojej nadčasovej kráse a nie je žiadnym prekvapením, že ostrov je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Jeho divoká sopečná krajina, nádherné budovy, krásna príroda, čarovné pláže, bohatá história a tradície robia Santorini klenotom Grécka. 

Nachádza sa tu aktívna sopka, ktorej posledná erupcia bola v roku 1956. Z hlbín mora sa vynorili malé sopečné ostrovy, medzi ktorými je dnes veľmi obľúbený ostrovček Nea Kameni. Táto sopka je ľahko dostupná loďou alebo vodným skútrom. 

Tí, ktorí si chcú na Santorini oddýchnuť a užiť si slnko čaká množstvo piesočnatých pláží s krištáľovo čistou vodou. 

Jednou z najúžasnejších vecí na Santorini je charakteristická architektúra. Malebné dedinky sú známe svojimi snehobielymi domami, vydláždenými ulicami, nádhernými kostolmi a úchvatným výhľadom na Egejské more. Vďaka tejto špeciálnej atmosfére a úchvatným západom slnka sa Santorini v posledných rokoch stalo obľúbeným svadobným miestom či destináciou pre medové týždne. 

Z hľadiska počasia je Santorini perfektnou dovolenkovou destináciou od mája až do novembra, pretože v tomto období je tu príjemne teplo a spadne málo alebo takmer žiadne zrážky. Najvyššia priemerná teplota na Santorini môže byť 29 stupňov v auguste a najnižšia 15 stupňov v januári, takže chlad typický pre sezónu nemožno očakávať ani v zime. Teplota morskej vody sa v lete pohybuje medzi 25 až 30 stupňami, preto je vždy dobré sa v nej okúpať! 

Vybavte si cestovné poistenie a môžeme ísť zažiť romantiku na ostrov Santorini!