Raj v letovisku Slnečné pobrežie


Slnečné pobrežie je jedným z najobľúbenejších turistických stredísk na čiernomorskom pobreží Bulharska, v oblasti Nesebar, len 35 km od Burgasu. Jeho 8 kilometrov dlhá pláž s jemným bielym pieskom vynikajúcej kvality je rok čo rok obľúbeným cieľom turistov a priťahuje státisíce dovolenkárov z celého sveta. Slnečné pobrežie je ideálne na opaľovanie a oddych, pretože je takmer vždy slnečné, odtiaľ pochádza aj jeho názov, ale zároveň tu fúka príjemný vietor, takže celkovo je tu počasie na dovolenku ideálne.

Raj-v-letovisku-Slnecne-pobrezie-(1).jpegAk vás viac ako opaľovanie zaujímajú aktívne aktivity, na pláži si môžete vyskúšať množstvo vodných športov. Voda sa postupne prehlbuje, takže sa v nej môžu bezpečne kúpať aj tí najmenší, ale je aj krištáľovo čistá, takže je veľmi obľúbená medzi potápačmi a šnorchlistami. Staré mesto na Slnečnom pobreží ponúka čulý ruch a výborné reštaurácie a bary pre tých, ktorí si chcú po dni oddychu na pláži niečo zajesť. Rušný nočný život je vždy skvelým zdrojom zábavy pre cestovateľov, mladých aj starších návštevníkov večierkov so širokou ponukou podnikov a aktivít. Netreba zabúdať ani na úchvatné západy slnka, ktoré sú pre všetkých cestovateľov neopakovateľným zážitkom. Slnečné pobrežie je najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou v Bulharsku, o čom svedčí aj široká ponuka ubytovania na Slnečnom pobreží, a to tak cenovo, ako aj štýlovo, takže každý si tu nájde svoj ideálny prechodný domov, v ktorom bude môcť prespať po dokonalom letnom dni! Slnečné pobrežie ponúka aj širokú škálu možností parkovania: veľkou výhodou tejto oblasti je, že väčšina ubytovacích zariadení ponúka bezplatné parkovanie, takže sa počas pobytu na pláži nemusíte starať o svoje vlastné alebo prenajaté auto.

Slnečné pobrežie je jednou z najpríjemnejších oblastí Bulharska, pretože jeho podnebie (ako už názov napovedá) je v lete vždy slnečné a suché, takže ak chcete mať zaručenú dobrú zábavu, je to dobré miesto na naplánovanie letnej dovolenky. V letných mesiacoch je tu priemerná teplota okolo 28 stupňov Celzia a more je prirodzene teplé. Avšak jeseň a zima sú mesiace s najväčším množstvom zrážok a teploty môžu v tomto období klesnúť pod 10 stupňov Celzia, takže Slnečné pobrežie nie je miestom pre zimnú dovolenku. Priemerná ročná teplota na oceánom poháňanom Slnečnom pobreží je 15 stupňov, ale to nás počas leta, keď sem chodíme na dovolenku, netrápi.

Pred cestou na najslnečnejšiu pláž Bulharska sa uistite, že máte správne cestovné poistenie, aby ste sa vyhli neočakávaným prekvapeniam!