Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Pravidlá surfovania


Pri surfovaní pociťujeme adrenalín ale aj relax, to ľudí mýli a majú tendenciu zabúdať alebo ignorovať základné pravidlá. Mnohokrát práve dodržiavanie základných pravidiel vie zachrániť aj život. Poďme sa na ne pozrieť.

Surfovať by ste nemali ísť skôr ako hodinu po konzumácii jedla, ďalej surfovať opitý alebo v podnapitom stave tiež nie je najlepší nápad.

Dostatočne dobré vlny prilákajú mnoho surferov, takže skoro nikdy nebude sami na vlnách, preto by sme si mali dávať obzvlášť pozor. Výber vlny na ktorej sa jazdí nie je vôbec jednoduchý, prednosť má väčšinou jazdec, ktorý má potenciál jazdiť na vlne najdlhšie. Čiže surfer, ktorý je najbližšie k zlomu vlny má prednosť, pretože ho čaká najdlhšia jazda na vlne.

Na zlepšenie svojej surfovej praxi je nevyhnutné surfovať pravidelne, čo najviac je to je možné. Pri pozeraní tv doma sa ešte nikto nezlepšil.

Pri vyhľadávaní vlny musíme pádlovať, ale aj dávať pozor aby sme nezavadzali ostatným surferom.

Neoddeliteľnou súčasťou je aj neoprénové oblečenie, ktoré ochraňuje pred nebezpečným slnkom na mori. Vhodné sú tiež trička s UV ochranou.

Vždy pred surfingom sa treba rozcvičiť. To pomáha znižovať riziko zranenia alebo kŕču. Pri rozcvičke je dostatok času na kontrolu nebezpečných prúdov a nájdenie najlepšieho miesta na chytanie vĺn. 

Komunikácia je pri surfovaní kľúčová a to obzvlášť s ostatnými surfermi na otvorenej vode. Veľa surferov pádluje na rovnakej vlne v rovnaký čas, preto by ste nemali váhať sa spýtať danej osoby či sa chystá ísť vľavo či vpravo. V prípade potreby informujte ostatných surferov o vašich úmysloch, aby ste sa vyhli kolízii.  

Najdôležitejšie pravidlo pre začiatočníkov: môže sa zdať, že len tak skočiť z dosky a potopiť sa je vynikajúcim nápadom pred veľkou vlnou na ktorú nie sme pripravení. Opak je však je pravdou. Strácame kontrolu nad doskou, ktorá môže hocikoho nablízku zasiahnuť.

Investícia do Inštruktora surfovania sa určite oplatí, lebo vás varuje pred týmito nápadmi a naučí vas základne zručnosti.

Ak už ovládame základy surfovania tak pred dovolenkou nám ostáva už len posledný krok a to je uzavretie cestovného poistenia, aby sme sa nemuseli báť žiadnej nečakanej vlny.

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']