Potrebujem cestovné poistenie?


iStock-1285301614.jpgUrčite vás to už niekedy napadlo. Balíte kufre na dovolenku, výlet alebo služobnú cestu do zahraničia a napadne vás, že tentoraz sa vám určite nič nestane. Žiadna choroba, nehoda, spory s políciou alebo zničený majetok. Poistenie toho ale vie ešte oveľa viac.

Cestovné poistenie sa vám hodí v prípade, keď sa vám niečo stane a potrebujete ošetriť alebo treba previezť do nemocnice. Kryje vás ale aj v prípade, keď niekomu inému spôsobíte škodu na majetku, ktorú by po vás mohol vymáhať. Už ste niekedy v živote niečo rozbili alebo vyliali na nesprávnom mieste (napríklad kávu na koberec) a stále veríte, že práve v zahraničí sa vám to nestane?

Okrem pokoja v duši ohľadom nečakaných situácií vám ale cestovné poistenie dokáže ošetriť napríklad aj právne služby. To keby ste nabúrali a dostali sa do sporu s lokálnou políciou, prípadne súdmi. Vo variante Excelent cestovného poistenia AXA máte navyše aj lifestyle assistance, ktorá za vás vyrieši ubytovanie alebo lístky na kultúrne podujatia.

 

Cestovné poistenie pre deti a miláčikov

A keď cestujete s deťmi alebo domácimi miláčikmi? Potom je poistenie takmer povinnosť, ak nechcete zruinovať rodinný rozpočet. Také deti keď začnú pobehovať po hotelovej izbe okolo všetkých tých televízií, stolných lámp a sklenených výplní…

A to už vôbec nehovoríme o psíkovi, ktorý zo stresu z dlhej cesty jednoducho jedného dňa roztrhá vankúše a potom sa bude zasypaný perím tváriť ako to najnevinnejšie stvorenie na svete, zatiaľ čo po vás bude hotel vymáhať náhradu škody.

Cestovné poistenie AXA ponúka hneď niekoľko variantov podľa vašich potrieb a možností, ku ktorým si môžete prikúpiť aj zaujímavé pripoistenia, treba Drink povolený (ste poistení aj pri konzumácii alkoholu) alebo Rizikové športy. A čo je na tom najlepšie? Jeho dojednanie vám zaberie tri minúty online, pokojne aj z mobilu.