Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Potápanie v Egypte


Egypt je celosvetovo veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou s úžasnými prírodnými pokladmi, jedinečnými historickými pamiatkami, pestrými kultúrnymi pokladmi a gurmánskou gastronómiou. História tejto severoafrickej krajiny siaha až do počiatkov ľudskej civilizácie. Slnečné, teplé podnebie a piesočnaté pláže s krištáľovo čistou vodou z nej robia raj na zemi. Egyptské pobrežie je domovom tisícich farieb červenomorskej fauny a flóry, ktorých objavovanie je bezkonkurenčným zážitkom, a preto mnohí ľudia skúšajú potápanie v tejto oblasti.

Potapanie-v-Egypte-(1).jpegPotápanie je čoraz populárnejším športom a v súčasnosti je to aktivita, ktorá je dostupná takmer pre každého. Pri potápaní pod vodou je však dôležité osvojiť si niektoré základné zručnosti, ktoré zaistia vašu bezpečnosť. Na freediving nie je potrebný žiadny kurz, ale ak sa potápate s rebreatherom, môžete sa od inštruktora dozvedieť o najdôležitejších prípravách a veciach, ktoré treba urobiť. Tieto kurzy zvyčajne trvajú 5 až 15 dní v závislosti od individuálnych potrieb.

Čo treba vedieť v Egypte

Najlepší čas na potápanie v Egypte je od marca do novembra, keď je teplota vody ideálna a vietor slabý. V letných mesiacoch stačí na potápanie krátky neoprénový oblek, ale v chladnejších mesiacoch sa odporúča 5 mm oblek. Ak ste skúsený potápač, mali by ste si priniesť vlastné vybavenie, ale môžete si ho samozrejme aj prenajať.

Najkrajšie miesta na potápanie 

Lagúna Satayah (útes delfínov) je domovom stoviek delfínov skákavých. Nachádza sa tu aj jeden z najčarovnejších jaskynných systémov v Červenom mori. Medzi pestrofarebnými koralmi možno pod vodou pozorovať makrely, tuniaky a korytnačky.

Uprostred Červeného mora sa týčia dva ostrovy, Little Brother a Big Brother. Pri ich brehoch môžete objaviť vrak starej vojenskej lode Aida II. Západná strana ostrovov je domovom barakúd, doktorských rýb, makrel a chňapalov.

Na Tiranské ostrovy sa môžete vydať na výlet zo Šarm aš-Šajchu. Ostrovy ukrývajú v hlbinách mora nádherný les koralových útesov. Tento prírodný útvar sa odporúča pre pokročilých potápačov.

Kvalitné cestovné poistenie Axa sa vzťahuje aj na potápanie v zahraničí.

Predtým, ako sa ponoríte pod vodu, uzatvorte si naše športové poistenie pre maximálnu bezpečnosť, pripravení na každú eventualitu!