​Počasie v Hurghade


Hurghada, veľké egyptské mesto na pobreží Červeného mora, je známe svojimi letoviskami a cestovným ruchom, takže si viete predstaviť, že poveternostné podmienky sú tu výnimočné. V Egypte sa rozlišujú tri ročné obdobia, zima a prvé a druhé leto, prvé od polovice marca do polovice júla a druhé od júla do polovice novembra. Oficiálne ide o jedno ročné obdobie, ale možno ho dobre rozdeliť na dve časti.

Pocasie-v-Hurghade-(1).jpegBez ohľadu na aktuálnu priemernú teplotu je Hurghada dobrou voľbou pre počasie a vždy sa sem oplatí vycestovať, pretože počasie je tu dobré po celý rok. Je buď teplo, alebo ešte teplejšie. Zimy sú úplne iné ako v Európe, priemerná teplota je príjemných 26-28 stupňov Celzia a more 23-25 stupňov, takže je ideálna pre tých, ktorí radi chodia na pláž, ale majú odpor k teplu. Takzvané prvé leto je teplejšie, ale stále znesiteľné, zatiaľ čo v druhom lete sa teploty vyšplhajú maximálne na 40 stupňov, takže je to len pre tých, ktorí milujú pálivé slnko a horúčavy. Je to asi samozrejmé, ale dostatočná hydratácia a ochrana pred slnkom je dôležitá počas celého roka, a ešte viac od júla do novembra. Ak vás najviac baví prehliadka pamiatok, spoznávanie miestnej oblasti a kultúrne aktivity, rezervujte si pobyt v zime, pretože je tu menej ľudí a dlhšie prechádzky sú príjemnejšie pri nižších teplotách.

Ak sa však radi potápiate, môžete ísť kedykoľvek, voda je v zime trochu chladnejšia, ale v lete môže byť veľmi teplá, až 32 stupňov, a divoká príroda je vždy veľkolepá.

Nech už sa rozhodnete cestovať v ktoromkoľvek ročnom období, výber správneho cestovného poistenia je nevyhnutný!