Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Pamiatky Srbska


Srbsko ponúka množstvo krásnych pamiatok, ktoré jednoducho musíte vidieť. Okrem pamiatok ponúka táto krajina aj krásne prírodné kúty. Srbsko je plné hôr, jazier, riek a iných prírodných pokladov, ktoré sa určite oplatí preskúmať. Tu je niekoľko jedinečných pamiatok z balkánskej krajiny, ktoré zapôsobia aj na vás!

Pamiatky-Srbska-(1).jpeg

Kaňon Uvac 

Kaňon Uvac nájdete v juhozápadnej časti Srbska, medzi svahmi Zlataru a blokmi Zlatibor. Pohľad na meandrujúcu rieku Uvac je neuveriteľným zážitkom pre každého turistu. Na nádherný prírodný úkaz sa oplatí pozerať z vysokého štítu Molitva, na ktorý môžete vystúpiť v rámci dobrodružnej, no za každú minútu stojícej túry. Kaňon je síce najkrajší zhora, kanoistika a kajak sú však medzi návštevníkmi tiež veľmi obľúbenými programami, no tí, ktorí sa radšej pozerajú na vodu z diaľky, sa môžu poprechádzať aj po zákrutách rieky na 30-kilometrovom turistickom chodníku vybudovanom v páse hôr!

Mokra Gora 

Ak chcete naozaj výnimočný zážitok, Mokra Gora môže byť perfektnou destináciou. V tejto destinácii môžete objavovať zvláštne malé dedinky a úchvatnú krajinu. Jednou z najznámejších horských dediniek je Drvengrad, kde malebnú krajinu sfarbujú idylické drevenice a typické staré autá. Ďalšou kuriozitou pohoria Mokra Gora je vláčik Shargani 8, ktorý premáva cez hory a údolia a poskytuje turistom vynikajúcu príležitosť na objavovanie nádherného okolia!

Národný park Tara 

Národný park Tara dostal svoj názov podľa pohoria Tara v západnej časti Srbska, ktoré je zároveň hlavnou atrakciou oblasti spolu s malebným kaňonom rieky Driny. Zelená rieka sa kľukatí horským údolím, kde si návštevníci užívajú rafting a kanoistiku. Pohorie Tara je jednou z najnavštevovanejších turistických destinácií v krajine a ponúka turistom množstvo turistických chodníkov. Národný park s rozlohou 220 štvorcových kilometrov má niekoľko centier, z ktorých sa dajú organizovať príjemné výlety alebo výlety na bicykli. Jedným z najnavštevovanejších stredísk je Bajina Bašta, ktorej najzvláštnejšou atrakciou je osamotene stojaci dom na skalnom útese uprostred rieky Driny.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!