Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Najkrajšie mestá Európy


Veľké mestá sú vždy spojené s rušnou atmosférou. Medzi najväčšími európskymi mestami je množstvo miest, ktoré by mal každý aspoň raz navštíviť. Tu je 5 najväčších miest v Európe, ktoré si určite musíte zapísať do svojho zoznamu!

5. Madrid, Španielsko 

Madrid sa ako hlavné mesto Španielska umiestnil na piatom mieste v rebríčku najľudnatejších miest Európy s počtom obyvateľov 6,5 milióna. Madrid je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o španielskej kultúre a umení, pretože má mnoho svetoznámych múzeí. Najznámejšie sú Prado, Národné múzeum úžitkového umenia, Kráľovský palác a Kráľovská akadémia umení svätého Ferdinanda. Známy štadión Santiago Bernabéu a katedrála Almudena sú tiež obľúbené turistické atrakcie.

4. Londýn, Spojené kráľovstvo 

Londýn je so svojimi 9 miliónmi obyvateľov štvrtý na zozname. Hlavné mesto asi netreba nikomu predstavovať, keďže jeho svetoznáme dominanty lákajú do Anglicka množstvo záujemcov. Londýn je rušný a zároveň elegantný. Pri chôdzi pozdĺž brehov Temže je jednou z najpozoruhodnejších pamiatok London Eye, čo je najvyššie koleso v Európe. Najpôsobivejšou budovou v Londýne je oficiálne sídlo a administratívne centrum britskej kráľovskej rodiny, Buckinghamský palác. Big Ben je názov zvonu v hodinovej veži Westminsterského paláca, ktorý je podľa hodinára Iana Westworta najväčšími a najpresnejšími hodinami na svete.

3. Paríž, Francúzsko 

Hlavné mesto Francúzska sa umiestnilo na treťom mieste v rebríčku najľudnatejších európskych miest. Francúzska metropola je zaslúžene jedným z najnavštevovanejších miest sveta, keďže svojou jedinečnou atmosférou uchváti mnohých. Paríž je často nazývaný aj mestom lásky, módy a svetla, čo odráža rozmanitosť a charakter mesta. V meste je množstvo atrakcií, ktoré ponúkajú možnosti rekreácie. V múzeu Louvre si môžete prezrieť diela najznámejších umelcov alebo navštíviť historickú budovu Arc de Triomphe. Celú panorámu mesta zvýrazňuje jedna z najznámejších stavieb sveta, Eiffelova veža.

2. Moskva, Rusko

Moskva je druhým najľudnatejším mestom v Európe. V krajine so zvláštnou atmosférou môžete objaviť hneď niekoľko pamiatok a kultúrnych zvláštností. Ak budete v hlavnom meste Ruska, nenechajte si ujsť Chrám Vasilija Blaženého, ​​ktorý je jedným z najluxusnejších a najznámejších kostolov v krajine. Kostol na Červenom námestí je známy aj ako symbol Ruska pre svoje jedinečne zdobené veže. Kráčajúc ďalej po námestí uvidíte Kremeľ, ktorý je opevneným sídlom ruského vládneho úradu.

1.Istanbul, Turecko 

Istanbul sa v skutočnosti nachádza v Eurázii, ale 60% mesta je na európskom kontinente, a preto toto mesto so 14,7 miliónmi obyvateľov zaujalo prvé miesto v rebríčku najľudnatejších európskych miest. Mesto navštevuje čoraz viac dovolenkárov, no Istanbul je aj skvelou alternatívou na spoznávanie tureckej kultúry. V meste môžeme zažiť špeciálnu zmes východu a západu prostredníctvom rôznych mešít, kostolov, palácov a iných pamiatok.
 

Nech už sa vyberieme do ktorejkoľvek fascinujúcej destinácie, nezabudnite si uzavrieť to správne cestovné poistenie na cestu bez starostí!