Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Najsevernejšie body Európy


Ak aj vy patríte k cestovateľom, ktorí hľadajú nové dobrodružstvá, potom sa oplatí zapísať si na svoj cestovateľský zoznam najsevernejšie body európskeho kontinentu! Navštívte tieto špeciálne miesta a vytvorte si spomienky na celý život!

Mys Nordkinn je najsevernejším bodom európskeho kontinentu. Toto miesto nájdete v Nórsku, na polostrove Nordkyn, len 20 kilometrov od Mehamnu. Ak však neberieme do úvahy len pevninské body, tak najsevernejším bodom Nórska je skalnatý útes Rossøya.

Ak nehovoríme o kontinentálnej Európe, mys Fligely ležiaci v Rusku je najsevernejším bodom Európy. Mys Fligely objavila v roku 1874 rakúsko-uhorská arktická expedícia, preto dostal svoje meno podľa slávneho rakúskeho kartografa Augusta von Fligelyho. Známy bod sa nachádza 911 kilometrov od severného pólu, na Rudolfovom ostrove, ktorý sa nachádza na Zemi Ferenca Józsefa.

Jedným z najsevernejších miest sveta a Európy je Longyearbyen. Táto osada je najväčšou osídlenou osadou a sídlom súostrovia Špicbergy patriace Nórsku. Súostrovie sa nachádza približne v polovici cesty medzi Severným pólom a Nórskom. Keďže Longyearbyen leží ďaleko za polárnym kruhom, od konca októbra do polovice februára je tu arktická tma, t.j. 24-hodinová tma, a od polovice apríla do polovice augusta je arktické svetlo, t.j. 24-hodinové svetlo. Slnko zapadá každý rok 5. októbra, potom mesto neuvidí slnečné svetlo 155 dní, zvyčajne do 8. marca. Najviac návštevníkov cestuje do osady na jar a v lete, kde môžu objavovať čaro severských miest. Nórsku osadu turisti milujú najmä za vyskúšanie nelicencovaného snežného skútra. Na mieste sú k dispozícii rôzne prehliadky so sprievodcom, aby ste objavili tie najunikátnejšie trasy. Mnoho ľudí prichádza do osady aj za objavovaním jedinečnej divokej prírody a v neposlednom rade za polárnou žiarou. Najsevernejšie osídlenie Európy je celkom ľahko dostupné, keďže na okraji mesta sa nachádza aj letisko, z ktorého odlietajú pravidelné linky do nórskeho Tromsø a Osla.
 

Nech už sa vyberieme do ktorejkoľvek fascinujúcej destinácie, nezabudnite si uzavrieť to správne cestovné poistenie na cestu bez starostí!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']