Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najlepšie pláže Turecka


Chcete, aby vaša dovolenka bola plná relaxu? Relaxovať na pláži a popíjať kokteil? Potom je pre vás Turecká riviéra so svojimi nádhernými hotelmi, rozprávkovými plážami, lepším ako najlepším jedlom a tureckou pohostinnosťou ideálnou destináciou! Navyše sa v tomto regióne nemusíte obávať ani počasia, pretože vďaka stredomorskému podnebiu je tu zaručený slnečný svit. Turecko má čo ponúknuť a nie je žiadnym tajomstvom, že stovky pláží, ktoré lemujú 7 000 (!) kilometrov pobrežia, patria k tým najväčším. Na jeho pobreží možno vidieť jedny z najkrajších tureckých scenérií a v piesku sa dá vychutnať množstvo miestnej kultúry. Ak plánujete dovolenku na tureckej pláži, nie je ľahké rozhodnúť sa, kam ísť, ale tu je niekoľko skvelých možností!

Najlepsie-plaze-Turecka-(1).jpeg

Pláž Kabak, Fethiye

Približne 25 kilometrov od letoviska Ölüdeniz sa ukrýva bohémska dedinka Kabak, ktorú navštevujú najmä turisti s batohmi, milovníci jogy a prírody, odkiaľ je to k strmej ceste vedúcej na pláž Kabak ešte 30 minút chôdze. Odtiaľto môžete vidieť záliv v tvare polmesiaca, obklopený borovicovými lesmi a horami, a na jeho dne sa nachádza pokojná pláž s krištáľovo čistou vodou a jemným pieskom. Keďže je navrhnutá s ohľadom na vyššie uvedenú cieľovú skupinu, nie je tu veľa reštaurácií, barov ani parkovísk, ale s minimálnou prípravou môžete na pláži stráviť vynikajúci deň. Pláž je skvelým miestom na kultúrny a pokojný oddych. Husté lesy, ktoré ju obklopujú, sú posiate malými vodopádmi, ktoré poskytujú malebný pohľad a oslňujú návštevníkov. Pláž Kabak je z roka na rok obľúbenejšia u turistov. Hoci je vstup na pláž bezplatný, návštevníci môžu prispieť na jej rozvoj prostredníctvom systému honorárov: sumu, ktorú venujú, môžu vložiť do určenej schránky.

Pláž Mermerli, Antalya

Súčasťou Tureckej riviéry, len kúsok od centra Antalye, je pláž Mermerli, malá mestská pláž pri starom prístave. Keďže Antalya je len pešou zónou, na Mermerli sa dostanete len pešo, ale stojí to za to, pretože je to najlepšie miesto na oddych, opaľovanie a kúpanie po dlhom dopoludní strávenom prechádzkami po meste. Na pláž sa dostanete tak, že pri vchode do reštaurácie Mermerli zaplatíte malý poplatok a zostúpite po drevených schodoch. Nenechajte sa však odradiť: táto cena zahŕňa ležadlo, slnečník, nápoje, zmrzlinu a občerstvenie, ktoré vám prinesú priamo z reštaurácie. Hoci je pláž pomerne malá, vo vode je dostatok miesta. More je čisté a je z neho krásny výhľad na protiľahlú pláž. Najstaršia platená mestská pláž v Antalyi sa nachádza na úpätí malebného kopca. Morské dno je pokryté okruhliakmi a kameňmi a skalnaté oblasti lákajú veľké množstvo šnorchlistov. Morská voda v tejto oblasti je mimoriadne čistá a pokojná a pláž nie je príliš preplnená, čo z nej robí ideálne miesto na relaxačnú dovolenku: nie je najvhodnejšia pre rodiny s deťmi. Ak sa vám na pláži nepáči, v okolí nájdete množstvo zaujímavostí: historická veža Hidirlik, mešity s minaretmi a Hadriánova brána sú vzrušujúce miesta, ktoré sa oplatí preskúmať.

Modrá lagúna, Ölüdeniz

Modrá lagúna Ölüdeniz je pravdepodobne najznámejšou tureckou plážou, a nie bez dôvodu. Jej prírodné krásy, priezračne modrá voda a pokojná atmosféra sú magnetom pre cestovateľov hľadajúcich relax. Tento široký záliv sa nachádza priamo na rozhraní Egejského a Stredozemného mora, v chránenom prírodnom parku s pohorím Babadag v pozadí. Piesok je tu pomerne jemnozrnný, ale to nevadí: väčšina návštevníkov rada leží v plytkej vode, ktorá má vždy príjemnú teplotu a je bezpečná pre deti.

Pláž Kleopatra, Alanya

Kleopatrina pláž, nádherná pláž v Alanyi, stojí za návštevu kedykoľvek od apríla do novembra. Okrem kúpania ponúka širokú škálu voľnočasových aktivít. Ak ju navštívite, mali by ste vystúpiť na hrad, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto. Oblasť je tiež ideálna na relaxáciu: hoci slnečníky a ležadlá sú k dispozícii za príplatok, vďaka atraktívnemu prostrediu sa oplatí zaplatiť.

Pláž Iztuzu, Dalyan

Pláž Iztuzu v Dalyane je jedinečná vďaka boroviciam a dlhej zlatistej piesočnatej pláži. Táto oblasť je domovom rôznych živočíchov vrátane morských korytnačiek a jej pomaly sa prehlbujúca voda z nej robí ideálnu dovolenkovú destináciu pre rodiny s deťmi. 

Pláž Konyaalti, Antalya

Známa pláž Konyaalti je jednou z najkrajších pláží v Antalyi. Väčšinu pokojnej pláže pokrývajú kamienky, ale nachádza sa tu aj malý kúsok sivého piesku. Pláž je ideálna na opaľovanie aj kúpanie a okolité pohoria ponúkajú všetkým návštevníkom úchvatný výhľad.

Verejná pláž Belek

Verejná pláž v Beleku je dlhý úsek pláže pokrytý tmavožltým pieskom. Keďže je obklopená veľkým počtom hotelových komplexov, medzi ktorými nie sú žiadne cesty, prístup je sťažený a pláž nie je v hlavnej sezóne preplnená. Neďaleký plážový park ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní a barov a nachádza sa tu dokonca aj trh, kde si môžete kúpiť jedinečné oblečenie. Destináciu odporúčame aj rodinám s deťmi, pretože detské ihrisko a motokárová dráha v parku ich zaručene zabavia. Športoví nadšenci môžu využiť fitnes zariadenia a vyskúšať si vzrušujúce vodné športy, ako je vodné lyžovanie, plachtenie a parašutizmus.

 Keď ste sa rozhodli pre destináciu svojej dovolenky pri mori v Turecku, stačí si už len rezervovať cestovné poistenie - a môžete vyraziť!