Najlepšie lyžiarske strediská v Rakúsku


Povesť Rakúska ako poskytovateľa tradičných lyžiarskych oblastí vhodných pre jednotlivcov, ale aj pre rodiny s deťmi je vychýrená. Rakúsko je lákadlom pre milovníkov zimných športov, najmä lyžovania. S najnovšími prepojeniami medzi lyžiarskymi oblasťami Rakúsko ponúka o čosi lepšie a kvalitnejšie služby. Pri výbere lokality pre lyžiarsku dovolenku si môže vyberať s cenovo dostupnejších, ale aj menej dostupnejších stredísk. Zážitok z lyžovania vám však ponúkajú všetky! Niektoré z väčších lyžiarskych oblastí sú právom zaradené medzi najväčšie a najlepšie lyžiarske oblasti na svete.

Najlepsie-lyziarske-strediska-v-Rakusku-(1).jpeg

St. Anton

St Anton je jedným z najznámejších rakúskych lyžiarskych stredísk po celom svete. Každú zimu priťahuje skúsených lyžiarskych nadšencov, ktorí chcú stráviť sezónu v Arlbergu. Na rozdiel od mnohých rakúskych lyžiarskych stredísk je lyžiarska oblasť pomerne veľká, hlavné prepojené zjazdovky sa tiahnu od Stubenu po Nasserein, zatiaľ čo Rendl na druhej strane údolia ponúka rovnako dobré lyžovanie v menšom meradle. 

Ischgl

Ischgl je jedným z najlepšie predávaných stredísk zo všetkých rakúskych stredísk. Strediská ponúkajú dlhé a malebé lyžovačky do bezcolnej oblasti Samnaun vo Švajčiarsku, čo poskytuje vzácny cezhraničný zážitok. Zjazdovky môžu byť v hlavnej sezóne preplnené, ale v regióne sú aj iné strediská, ktoré vám dostatočne poslúžia na perfektnú lyžovačku. 

Gasteinské údolie

Gasteinské údolie nikdy nebolo veľkým hitom na anglicky hovoriacom lyžiarskom trhu, možno kvôli dĺžke transferu z letísk. Európski vodiči áut sa na druhej strane hrnú do stredísk, pretože poskytujú jedny z najlepších lyžovačiek. V spolkovej krajine Salzburg sú dostupné dokonca aj železničnou traťou. V ponuke sú všetky druhy lyžovania, od malej dedinskej atmosféry v Dorfgastein-Grossarl až po vysoké alpské svahy Sportgasteinu nad hranicou lesa. Väčšina ľudí sa však hrnie na svahy nad Bad Gastein a Bad Hofgastein. Strediská sa líšia aj typom, pričom staré kúpeľné budovy a veľké hotely Bad Gasteinu dodávajú tomuto rakúskemu stredisku nezvyčajný vzhľad.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!