​Najlepšie grécke pláže


Pre milovníkov pláží je len málo lepších miest ako Grécko. Krajina, ktorá sa môže pochváliť stovkami obývaných ostrovov a tisíckami kilometrov pobrežia, je domovom úžasného množstva zlatistých piesočnatých pláží, ktoré sú ešte úžasnejšie vďaka krištáľovo čistej vode obklopujúcej ostrovy v Iónskom a Egejskom mori. Jedno je zaručené: dovolenka na gréckej pláži je zážitkom na celý život! 

Najlepsie-grecke-plaze.jpeg

Pláž Navagio

Kráľ gréckych pláží, pláž Navagio na ostrove Zakynthos, má skutočne všetko, čo si turista môže priať: nie náhodou sa stala najobľúbenejšou plážou v Grécku. Pláž je orámovaná zvislými útesmi a môže sa pochváliť azúrovou vodou a čistým, jemným pieskom, ale jej jedinečným charakterom je vrak lode, ktorý vyplavilo na breh a ktorý je hlavným dôvodom jej obľúbenosti, pretože dodáva pláži veľmi zvláštny vzhľad. Hoci sa na toto miesto nedá dostať autom, oplatí sa na pláž vyraziť na výlet loďou so sprievodcom, a hoci sa oplatí investovať finančné prostriedky, nádherný výhľad a zážitok na celý život stoja za to. Tieto výlety však turistom ponúkajú aj možnosť obdivovať ďalšie rozprávkové miesta, ako je Modrá jaskyňa, ideálna na potápanie, alebo jedinečná pláž Xigia.

Pláž Myrtos

Keď budete zostupovať po kľukatej ceste, čoskoro pochopíte, prečo je pláž Myrtos na Kefalónii známa ako jedna z najkrajších pláží v Grécku. Kontrast medzi hlbokou modrou farbou vody a takmer žiarivou belosťou kamienkov je ohromujúci. Oplatí sa sem prísť ráno, keď si môžete vybrať miesto, ktoré sa vám páči, ale voda je osviežujúca aj v tomto dennom čase. Keďže na mieste je hlboká voda a strmé morské dno je pokryté veľkými kamienkami, pláž nie je ideálnou voľbou pre rodiny s malými deťmi a starších turistov. Obľúbenejšia je však u mladých cestovateľov a turistov stredného veku, ktorí si môžu vychutnať malebné okolie a vyskúšať si surfovanie.  Najbližšia dedinka je Divarata, kde si môžete vybrať z niekoľkých taverien, keď vám po dlhom kúpaní vyhladne.

Pláž Kokkini (červená) 

Táto úžasná, surrealistická pláž sa nachádza na juhozápade Santorini a je pozoruhodná tým, že je posiata skalami hrdzavej farby, čo z nej robí jeden z najfotogenickejších úsekov pláže v krajine. Na pláž sa dostanete loďou alebo krátkou prechádzkou od neďalekého kostola, kde sa nachádza parkovisko a niekoľko príjemných reštaurácií. Ak prídete v správny čas, môžete odtiaľto pozorovať aj migrujúce rodiny delfínov v Egejskom mori, takže buďte na pozore! Pláž nie je najlepším miestom na kúpanie alebo oddych kvôli vysokým vlnám, ale je to dobré miesto na fotografovanie alebo romantickú prechádzku. 

Plaka

Takmer nedotknutá Plaka je jednou z najobľúbenejších pláží na ostrove Naxos a dokonca sa nachádza na zozname 10 najkrajších pláží v Grécku.  Dlhý úsek piesku je jemný po celej dĺžke a more sa na niekoľkých úsekoch pomaly prehlbuje, takže je ideálny pre rodiny. Egejské more je veľmi pestré morské prostredie, obľúbené u potápačov a milovníkov šnorchlovania. Vďaka hĺbke mora Plaka je voda chladnejšia ako na iných plážach na ostrove a malé, ale stabilné vlny sú ideálne pre začínajúcich surferov.  Mimo sezóny je to však obľúbená pláž nudistov, preto sa oplatí rezervovať si výlet s ohľadom na túto skutočnosť. Kúsok ďalej od pláže sa nachádza pestrý výber ubytovacích zariadení a reštaurácií, takže ak budete hladní alebo unavení, nemusíte sa od láskavého mora vzďaľovať.

Falasarna

Tento široký úsek pobrežia na ostrove Kréta je známy svojím očarujúcim ružovým, takmer krémovým pieskom a modrozelenou vodou a, samozrejme, úžasnými západmi slnka. Okrem dokonale čistého mora sa na pobreží Falasarny nachádzajú aj obrovské vlny, ktoré prichádzajú a odchádzajú z otvoreného Stredozemného mora, vďaka čomu je toto miesto obľúbené medzi surfermi. Obľúbenosť pláže zvyšuje aj jej ľahká dostupnosť, keďže až na pláž vedie asfaltová cesta, parkovisko je bezplatné a pozdĺž cesty sa nachádzajú skvelé vyhliadkové body, z ktorých môžete obdivovať panoramatický výhľad na Falassarnu. Keďže dlhá a široká pláž na Kréte je plne rozvinutá, ponúka turistom veľa príležitostí na oddych a zároveň si tak napriek rastúcej popularite zachováva svoj pokoj. 

Pláž Elafonisi

Pláž Elafonisi, jedna z najobľúbenejších pláží na Kréte, sa vyznačuje bielym pieskom, ružovými úlomkami koralov a krištáľovo čistou vodou. Vďaka plytkej vode je skvelým miestom pre rodinnú dovolenku s malými deťmi, zatiaľ čo plážové bary sú ideálne pre staršie deti.  Malebné prostredie láka rok čo rok množstvo turistov, takže ak hľadáte pokojnú a tichú dovolenku na pláži, v hlavnej sezóne to nie je ideálna voľba. Miesto sa však oplatí navštíviť mimo sezóny, pretože počasie je vždy priaznivé, môžete sa vyhnúť davom ľudí a ceny sú tiež pomerne nízke.

Sani

Snehobiela pláž na polostrove Kassandra je obľúbenou lokalitou gréckych celebrít, športovcov a fotografov: nie nadarmo, pretože jej dokonalá čistota, krásna panoráma a vynikajúca infraštruktúra si okamžite získajú srdcia návštevníkov. Okrem krištáľovo čistého mora ponúka pláž aj bazény a vynikajúce športové zariadenia. O zábavu detí sa starajú animátori a o maximálnu bezpečnosť návštevníkov plavčíci. Na mieste nájdete aj fotopriestor, parky a skvelé plážové reštaurácie.

Nech cestujete kamkoľvek, vždy sa vyskytnú neočakávané situácie. Nech už si pre svoju dovolenku vyberiete ktorúkoľvek grécku pláž, vždy myslite na bezpečnosť! Pred odchodom si nezabudnite uzatvoriť správne cestovné poistenie, aby ste si užili bezstarostnú dovolenku a nezabudnuteľné zážitky!