Najlepšie dovolenkové miesta


Milujete pláž? Vyberte si spomedzi najlepších dovolenkových miest a užite si nádherné a výnimočné dovolenkové destinácie. 

Najlepsie-dovolenkove-miesta-(1).jpeg

Málaga 

Málaga je španielske prístavné mesto ležiace na pobreží Stredozemného mora v južnej časti Andalúzie. Jeho centrom je Costa del Sol, teda slnečné pobrežie, jedna z najobľúbenejších turistických destinácií. Možno je tomu tak vďaka božskému vínu, príjemnej klíme a veľa, veľa hodinám slnečného svitu. Jeho popularita je spôsobená autentickou atmosférou, ideálnou polohou, blízkosťou miest ako Sevilla, Ronda a Cordoba, jedinečnou kultúrnou ponukou, múzeami a pôsobivými prírodnými zázrakmi. Malaga je považovaná za veľmi špeciálnu destináciu v Európe, kde popri mixe moderného a tradičného hrá hlavnú úlohu kultúra, pláže, gastronómia a nakupovanie. Najvyššia priemerná teplota v Málage je 28 stupňov v júli.Teplota morskej vody sa v lete pohybuje okolo 25 stupňov, preto je vždy dobré sa v nej okúpať!

Mykonos 

Mykonos je grécky ostrov patriaci do súostrovia Kyklady. Ostrov je známy svojou minimalistickou kykladskou architektúrou, je plný tradičných bielych domov a kostolov s modrou kupolou. Charakteristickým znakom ostrova sú však krásne tradičné veterné mlyny pred „malými Benátkami“, z ktorých je obzvlášť čarovné sledovať západ slnka. Mykonos je mimoriadne rozmanitý, čo sa týka ubytovania, keďže tu nájdete všetky druhy ubytovania, od tradičných obielených malých domčekov až po luxusné hotely, takže si každý nájde ten najvhodnejší dočasný domov pre seba. September je považovaný za najlepší mesiac na potápanie, pretože voda je teplá a na morskom dne je dobrá viditeľnosť. Čo sa týka počasia, Mykonos si zachováva dlhé letné obdobie a teda od mája do októbra sa vyznačuje príjemnými teplotami a miernymi zrážkami, takže ho možno navštíviť aj mimo sezóny. Najvyššia priemerná teplota na je 26 stupňov v júli a najnižšia je 14 stupňov v januári. Teplota morskej vody sa celoročne pohybuje medzi 14 až 26 stupňami, najteplejšie je samozrejme v lete, takže sa počas dovolenky môžete kedykoľvek okúpať v príjemnej vode.

Gran Canaria 

Gran Canaria je najobľúbenejšia a jedna z najkrajších častí Kanárskych ostrovov patriacich Španielsku. Táto destinácia je perfektnou voľbou z hľadiska počasia vo všetkých ročných obdobiach. Po celý rok sa môžeme spoľahnúť na príjemne teplé teploty, ktoré poskytujú ideálne podmienky na dovolenku. Cez deň môžeme bežne očakávať príjemnú teplotu okolo 24 stupňov a morská voda sa vždy prispôsobí teplote vonku, takže sa vždy môžeme cítiť dobre ako na súši, tak aj vo vode. Priemerná ročná teplota Gran Canaria je vždy príjemných 20 stupňov, keďže jeho klímu riadi stredomorská klíma.

Bezpečnosť by mala byť počas vašej cesty na prvom mieste! Uzatvorte si cestovné poistenie, ktoré splní všetky vaše potreby, aby vaša dovolenka prebehla hladko!