Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Najkrajšie mestá Európy


Cestovať po Európe je teraz takmer rovnako jednoduché ako zostať v rámci našich hraníc. Tak prečo sa nevydať na cestu a neobjaviť nádherné mestá okolo nás? Pozrime sa na niektoré mestá, ktoré by ste mali určite navštíviť, ak sa chystáte na výlet!

Najkrajsie-mesta-Europy-(1).jpeg

Brusel, domov vaflí a čokolády 

Ak máte chuť na sladké, určite navštívte Brusel, domov vaflí a čokolády, kde sa gotický a barokový štýl spájajú do magickej zmesi. Už samotné námestie Grand Place má úžasnú atmosféru, nehovoriac o odľahlých malých uličkách a blších trhoch. Medzi ďalšie pamiatky, ktoré musíte v meste vidieť, patrí Atómium, Mannekin Pis, Kráľovský palác a Jubelpark. Keď ste v Bruseli, nemôžete odísť bez výletu do Brugg, rozprávkového mesta, kde na vás čaká nedotknutý stredovek. Mesto má jedinečnú atmosféru, centrum mesta zostalo od stredoveku takmer nezmenené: je plné kanálov, kostolov a mlynov, ktoré objavíte hneď po príchode na Grote Markt, hlavné námestie mesta. V Bruggách si nenechajte ujsť výlet loďou: z rieky sa vám naskytne nádherná panoráma idylického mesta. 

Istanbul, kde sa stretáva Východ so Západom

Po príchode do Istanbulu budú vaše prvé kroky smerovať na európsku pôdu, ale keď prejdete cez Bosporský most, čoskoro sa ocitnete v Ázii. Mesto s 3113 mešitami je nielen bohaté na historické divy, ale čo je zaujímavé, patrí do dvoch kontinentov. Istanbul bol významným mestom v minulosti aj v súčasnosti: bol centrom Východorímskej ríše, sídlom pravoslávnej cirkvi, hlavným mestom Osmanskej ríše a v súčasnosti je jedným z najľudnatejších kultúrnych a hospodárskych centier Turecka. Nie je to náhoda, pretože Istanbul má pre návštevníkov mnoho zaujímavostí. Najznámejšou atrakciou je nepochybne Hagia Sofia, zdobený kostol, ktorý v priebehu vekov plnil mnohé funkcie a dnes je múzeom. Počas pobytu v Istanbule sa oplatí preskúmať niektoré z tradičných tureckých kúpeľov, z ktorých najznámejší je Çemberlitaş Hamamı. Známe atrakcie v meste sú aj Modrá mešita a palác Topkapi.

Bern, malebné hlavné mesto Švajčiarska

Keď sa vydáte opačným smerom, toto švajčiarske mesto s iba 133 obyvateľmi, pomenované podľa piva, je nepochybne jedným z najkrajších miest v Európe. Hoci je Bern hlavným mestom Švajčiarska, po Zürichu, Ženeve a Bazileji je len štvrtým najväčším mestom, takže tí, ktorí chcú zažiť luxus, ale menej zhonu, si atmosféru Bernu určite vychutnajú. Vďaka svojej rozprávkovej polohe na brehu rieky Aare ponúka hlavné mesto návštevníkom množstvo atrakcií. Malebnosť Bernu a jeho skutočne jedinečné široké ulice sú lemované nádhernými fontánami. Jeho jedinečné staré mesto je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a objavíte v ňom množstvo zaujímavostí. Slávna bernská hodinová veža, katedrála Münster, francúzsky kostol alebo kostol Ducha Svätého sú pozoruhodné detaily, ktoré robia toto mesto takým výnimočným.

Paríž, domov romantiky

Na záver musíme spomenúť mesto romantiky, Paríž, ktoré by mal navštíviť každý zamilovaný pár a pozrieť sa na mesto z Eiffelovej veže. Parížska atmosféra určite uchváti každého, kto miluje romantické uličky, výdatné, špeciálne raňajky, elegantnú módu, jedinečné kultúrne zážitky a v neposlednom rade svetoznáme pamiatky. Aj keď je Eiffelova veža najznámejšou dominantou mesta, nemôžete vynechať ani ďalšie pôsobivé pamiatky, ako sú Louvre, Champs-Élysées, Víťazný oblúk a bazilika Sacré-Coeur. A ak v meste strávite viac dní, oplatí sa navštíviť aj ďalšie mestské múzeá, ochutnať slávne parížske makrónky, prezrieť si nové kolekcie slávnych francúzskych módnych domov alebo sa len tak prejsť po nábreží Seiny, kde sa môžete prejsť okolo nádherných mostov. Paríž je ešte očarujúcejší na jar, keď kvitnú čerešne, ale krásu mesta môžete objaviť naozaj v každom ročnom období. 

Predtým, ako sa vydáte do ktoréhokoľvek vybraného mesta, nezabudnite si uzatvoriť správne cestovné poistenie, aby ste si mohli užiť pohodový pobyt a odniesť si zážitky na celý život! Cestujte bezpečne!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']