Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

Najkrajšie rakúske vodopády


Rakúsko bolo vždy známe svojimi rozľahlými a majestátnymi horami, zelenými údoliami a priezračnými jazerami, ale jeho vodopády sú menej známe. Úchvatných vodopádov je tu však dostatok, a to najmä vďaka tomu, že 32 % krajiny leží v nadmorskej výške nad 500 metrov, čo sa odráža vo vysokých pohoriach. V týchto velikánoch sa tak nachádza mnoho rakúskych vodopádov.

Najkrajsie-rakuske-vodopady-(1).png

Vodopád Krimml

V Európe je veľa vodopádov a Krimmelský vodopád je tretí najvyšší na zozname. S výškou 380 metrov je jedným z najpôsobivejších a najpozoruhodnejších vodopádov na svete a zároveň je piatym najvyšším vodopádom na svete. Úchvatné miesto vodopádu sa nachádza na konci údolia Krimmelských vodopádov. Vodopád pramení v Krimmler Ache, a preto je známy aj pod názvom Krimmelské vodopády. Pramení v Krimmler Achental a pomaly tečie cez ploché alpské pastviny približne 20 kilometrov, kým dosiahne koniec údolia a napokon stečie ako Krimmelské vodopády. 

Vodopád Golling

Vodopád Golling sa nachádza v hĺbke 75 metrov v blízkosti gotického pútnického kostola svätého Mikuláša, ukrytý medzi vysokými bujnými borovicami. Tento skrytý, nádherný vodopád ukrytý v boroviciach je mimoriadne obľúbený u párov a pôsobí mimoriadne romanticky - nie náhodou je na zozname najromantickejších prírodných lokalít krajiny. Vodopád sa nachádza tri kilometre od centra obce a je otvorený od mája do októbra, v tomto období každý deň od 9.00 do 18.00 hod. Lesný chodník, ktorý vedie priamo k vodopádu, je pomerne dobrodružný a väčšina ľudí dáva prednosť tejto ceste, aby sa viac dostala do kontaktu s prírodou. Ak však nemáte záujem o pešiu turistiku a chcete si len pozrieť vodopád, môžete si vybrať cestu po schodoch, ktoré vedú priamo k prameňu vodopádu.

Vodopád Grawa

Vodopád Grawa sa nachádza na pravej strane údolia Stubaital, priamo oproti salašu Grawa Alm. Tento vodopád je najširší v celých východných Alpách: je široký približne 85 metrov a steká z nadmorskej výšky 180 metrov. Vodopád Grawa dopĺňajú mohutné ľadovce z pohoria Ruetz, tieto ľadovce sa nazývajú Sulzenauferner. Zaujímavosťou vodopádu je, že vzhľadom na extrémne klimatické podmienky sa tu zvyčajne nevyskytuje hmyz a vodné živočíchy. 

Vodopád Stuibenfall

Vodopád Stuibenfall sa nachádza v údolí Otztal. Jeho silné prúdy a veľký objem vody nám ukazujú silu prírody. Je to najvyšší vodopád v Tirolsku, konkrétne 159 metrov vysoký, a môžeme ho obdivovať z viacerých uhlov. Pre odvážnejších sa dá k vodopádu vystúpiť po ferratovom lanovom moste a zažiť krásu a silu vodopádu zblízka. Vodopád Stuibenfall je obklopený sviežimi zelenými borovicovými lesmi a zaujímavosťou je, že tu rastú aj bobuľovité kríky, ktoré sa zvyčajne vyskytujú len v tropických oblastiach.

Vodopád Myra

Vodopád Myra sa nachádza v Muggendorfe v dolnej časti Rakúska. Roklina, v ktorej si vodopád razila cestu, je dlhá 600 metrov a vysoká 70 metrov. Aj tento vodopád je obklopený bujnou vegetáciou, ale aj skalnatými oblasťami. Vzhľadom na špecifické tropické podnebie sa v tejto oblasti nachádzajú aj bobuľovité stromy a kríky, ktoré vytvárajú zaujímavý kontrast k borovicovým lesom. Keďže v okolí je pomerne veľa skál, musíte si dávať veľký pozor, kam stúpate, aby ste sa vyhli nebezpečenstvu pošmyknutia.

Vodopád Walcher

Tento vodopád je rozdelený na päť častí a má výšku približne 520 metrov. Walcher Bach tečie po prúde z oblasti brehu potoka a z nadmorskej výšky 2300 metrov, pričom začiatok vodopádu je vo výške 1151 metrov od Ferleitenu. Väčšina turistov navštevuje tento vodopád od júna do augusta, pretože v tomto období je jeho prietok najsilnejší a vtedy ho možno vidieť v plnej kráse. 

Vodopád Seebach

Tento vodopád sa nachádza v rakúskom Tirolsku, neďaleko Salzau, v Obersulzbachtal. Jeho výška je približne 480 metrov a cesta odtiaľto do Berndlalmu v nadmorskej výške 1 400 metrov trvá približne hodinu a pol. Je to jeden z najobľúbenejších rakúskych vodopádov, keď ho pravidelne navštevujú turisti, pretože je svetovo známy ako jeden z najkrajších vodopádov v Európe. 

Vodopád Wildensteiner

Vodopád Wildensteiner sa nachádza v Korutánsku a o jeho veľkosti svedčí zaradenie medzi najvyššie vodopády v Európe. Nachádza sa neďaleko obce Gallizien pod Hochobirom. V blízkosti sa nachádza parkovisko, odkiaľ sa k vodopádu dostanete za 20 minút po strmej lesnej ceste. Po príchode k vodopádu sa nečudujte, ak narazíte na plot, bol tam postavený kvôli vašej bezpečnosti, pretože v tejto časti vodopádu sú časté padajúce skaly, takže prekročenie plota môže byť životu nebezpečné. Považuje sa preto za jeden z najrizikovejších vodopádov v Rakúsku, preto sa pred návštevou tohto miesta oplatí dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Vodopád Wasserlochklamm Palfau

Vodopád Wasserlochklamm Palfau, ktorý sa nachádza v rakúskom regióne Palfau, je jedným z najpokojnejších a najpôsobivejších vodopádov. Na krištáľovo čistý vodopád, ktorý steká z vysokých hôr hlboko do rieky Salaza, je nádherný pohľad. Oblasť je obľúbená medzi turistami a výletníkmi na pešie túry a horolezectvo, takže ak chcete zaspať v mäkkom lone prírody so žiariacimi hviezdami nad hlavou, toto je miesto pre vás!

Návšteva rakúskych horských velikánov a vodopádov je nielen fantastickým turistickým zážitkom, ale môže byť aj veľmi riskantná, preto si pred cestou nezabudnite uzatvoriť cestovné poistenie!