Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie prírodné útvary Vietnamu


Vietnam je krajina juhovýchodnej Ázie, ktorá sa nachádza vo východnej časti Indočínskeho polostrova. Na severe hraničí s Čínou, na západe s Laosom a Kambodžou a na východe s Vietnamským zálivom. Vietnam má veľmi rozmanitú a jedinečnú kultúru. Ponúka očarujúce ryžové polia, exotické pláže, nádherné pohoria, rušné mestá, gurmánsku kuchyňu a pohostinných tradičných miestnych obyvateľov.

Najkrajsie-prirodne-utvary-Vietnamu-(1).jpegNa severe krajiny prevládajú náhorné plošiny a delta Červenej rieky, v strede krajiny sú hory, zatiaľ čo juh charakterizujú pobrežné nížiny, náhorné roviny Dai Truong Son a delta Mekongu. V tomto článku sme zozbierali niektoré z miest, ktoré sa oplatí navštíviť, keď ste vo Vietname!

Hạ Long Bay

Nádherný záliv Hạ Long sa rozprestiera na ploche 1 500 km² vo Vietnamskom zálive. Z vody tu vystupuje 1969 vápencových útesov, z ktorých väčšinu tvoria neobývané ostrovy alebo útesy, z ktorých väčšina je vysoká stovky metrov. Jeho názov znamená "záliv potápajúceho sa draka". Legenda hovorí, že záliv vytvoril drak v horách neďaleko mora. Keď drak vybehol na breh, jeho chvost urobil v zemi hlboké ryhy, ktoré po ponorení do vody zaplavilo more. Tento prírodný útvar je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. 

Delta rieky Mekong

Mekong je jednou z najväčších riek v Ázii. Pramení v severných Himalájach na juhu Číny, preteká cez Thajsko, Laos a Kambodžu a vo Vietname ústi do Juhočínskeho mora. Je to mimoriadne široká rieka, ktorá prináša množstvo sedimentov, vďaka čomu vytvára svoju malebnú deltu dlhú takmer 200 kilometrov. Divoká príroda tohto regiónu je jedinečná.

Národný park Phong Nha - Ke Bang

Táto nádherná prírodná rezervácia sa nachádza v provincii Quảng Bình. Nachádza sa asi 40 kilometrov severne od mesta Đồng Hới. Národný park je od roku 2003 zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Chránená oblasť je domovom divokých dažďových pralesov a jaskýň, vzácnych druhov zvierat a podzemných riek. 300 jaskynných chodieb má celkovú dĺžku 70 km, z toho 20 km preskúmali britskí a vietnamskí vedci.

Najčarovnejšie prírodné lokality sveta čakajú na objavenie! Pred cestou sa však v prvom rade uistite, že máte správne cestovné poistenie, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam! Cestujte bezpečne!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']