​Najkrajšie prírodné útvary Paraguaja


Hoci Paraguaj v Južnej Amerike nemá žiadne pobrežie, krajina má množstvo prírodných pokladov a zaujímavostí. Navštívte túto jedinečnú krajinu a objavte nové dobrodružstvá v Južnej Amerike!

Najkrajsie-prirodne-utvary-Paraguaja-(1).jpegParaguaj hraničí na juhu a juhozápade s Argentínou, na východe a severovýchode s Brazíliou a na severozápade s Bolíviou. Bývalá španielska kolónia získala nezávislosť v roku 1811. Jedinečnú krajinu Paraguaja rozdeľuje močaristé, džungľou pokryté údolie: na západe od rieky sa nachádza savanová nížina Gran Chaco a na východe subtropické zalesnené úpätie Brazílskej vysočiny.

Jednou z najobľúbenejších paraguajských atrakcií je ohromujúci vodopád Saltos del Monday. Tento 45 metrov vysoký a 120 metrov široký vodopád sa nachádza v okrese Presindente Franco. K vodopádu sa dostanete po turistických chodníkoch vedúcich cez rozsiahle zalesnené oblasti. Oblasť je bohatá na flóru a faunu, takže návštevníci si môžu vychutnať skutočne jedinečný prírodný zážitok.

Oblasť národného parku Cerro Cora ponúka turistom aj ďalšie prírodné zaujímavosti. Okrem savanovej a horskej krajiny sa v parku nachádzajú aj historické pamiatky, múzeá a rekreačná oblasť pozdĺž rieky Aquidabán.  Z historického hľadiska má význam, že sa tu odohrala posledná bitka paraguajskej vojny.

Za preskúmanie stojí aj hlavné mesto Paraguaja, Asunción, ktoré má mnoho jedinečných atrakcií. Najpôsobivejšou budovou v meste je určite Palacio de los López, prezidentský palác. Ak chcete spoznať históriu a kultúru, výbornou voľbou je múzeum Godoi a Panteón Nacional. Ďalšími pozoruhodnými budovami v hlavnom meste sú Casa de Independencia, ktorá pochádza z obdobia koloniálnej nadvlády, a Catedral Metropolitana. Blízkosť a ochrana prírody je v hlavnom meste tiež zrejmá, čoho dôkazom sú botanické a zoologické záhrady založené nemeckým vedcom Dr. Carlosom Friebigom. Dnes tu na viac ako 110 hektároch žije približne 70 druhov voľne žijúcich zvierat vrátane levov, opíc, hadov, korytnačiek a leňochov.

Svetové prírodné unikáty čakajú na objavenie! Pred cestou sa však vždy uistite, že máte správne cestovné poistenie, aby vás nečakalo žiadne nepríjemné prekvapenie! Cestujte bezpečne!