Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie prírodné útvary Francúzska


Francúzsko je veľmi špecifická krajina s veľkou rozmanitosťou krajiny a krajinných scenérií. Stredomorské pláže, voňavé levanduľové polia, rušné mestá, bohatá kultúra, pôvabné dedinky, zasnežené vrcholy hôr a skvelé lyžiarske strediská.

Najkrajsie-prirodne-utvary-Francuzska-(1).jpegFrancúzsko je známe mnohými kultúrnymi a historickými atrakciami, ale oplýva aj prírodnými zázrakmi a rozprávkovými regiónmi. V našom článku sme zozbierali niekoľko výnimočných lokalít, ktoré sa oplatí navštíviť, ak je vašou destináciou Francúzsko. Pozrime sa, aké sú!

Divoký Mont Blanc

Úžasne krásny Mont Blanc je najvyššia hora Álp, západnej Európy a tiež Európskej únie. Je to najvyšší vrch kontinentu, podľa divízií, ktoré umiestňujú hranicu medzi Európou a Áziou severne od povodia Kaukazu. Francúzi to nazývajú aj: La Dame Blanche ("Biela pani"). Jeho výška je 4 800 metrov, no z roka na rok sa mení o niekoľko metrov v závislosti od snehových zrážok, počasia a pohybu ľadovej pokrývky. Jeho príroda ukrýva skvelé lyžiarske svahy a v neposlednom rade výborné možnosti turistiky a horolezectva.

Voňavé levanduľové polia

S krajinou Provensálska úzko súvisia voňavé levanduľové polia, ktoré sa v lete menia na krásne fialové kraje. Mnoho turistov priťahuje tento nádherný pohľad a zvláštna vôňa miliónov levandule, takže väčšina ľudí spája návštevu južného Francúzska s kvitnutím levandule. Hlavnou ingredienciou francúzskych suvenírov je levanduľa, vyrábajú sa z nej aj mydlá, mleté ​​korenie a džem.

Krištáľovo čisté jazero Annecy

Jazero Annecy je známe aj ako najčistejšie jazero v Európe a klenot Álp. Jeho čistota je spôsobená prísnymi environmentálnymi predpismi zavedenými v 60. rokoch minulého storočia. Jazero vzniklo pred 18 000 rokmi, keď sa v oblasti roztopil alpský ľadovec. Odvtedy ho napájajú viaceré riečky prameniace z okolitých hôr a vodou ho zásobuje aj podzemný prameň Boubioz. Malebné jazero Annecy je obľúbenou a obľúbenou turistickou destináciou a je mimoriadne obľúbené aj medzi milovníkmi vodných športov.

Svetové unikátne prírodné lokality čakajú na objavenie! Prvá vec, ktorú by sme však mali pred cestou vždy urobiť, je správne cestovné poistenie, aby nás nečakalo žiadne nepríjemné prekvapenie! Šťastnú cestu!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']