Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie prírodné útvary Čile


Čile je dlhý úsek Južnej Ameriky medzi dramatickými Andami a Tichým oceánom a je plný prírodných pokladov veľkej krásy! V Čile môžete preskúmať takmer všetky prírodné útvary, od najsuchších púští až po najpozoruhodnejšie fjordy. Tu sú niektoré z najneobyčajnejších vecí, ktoré môžete vidieť v Čile a ktoré si môžete pridať na svoj zoznam, ak sa chystáte do tejto úžasnej krajiny!

Najkrajsie-prirodne-utvary-Cile-(1).jpeg

Národný park Torres Del Paine

Pre milovníkov prírody je Národný park Torres Del Paine určite vynikajúcou destináciou. Malebné prostredie a jedinečnú atmosféru národného parku vytvára stretnutie hôr, ľadovcov, jazier a riek. Najnavštevovanejšou oblasťou parku je pohorie Cordillera del Paine, ktoré sa tiahne od patagónskej stepi až po severné nížinné lesy. Najpozoruhodnejšou časťou oblasti sú tri žulové vrcholy masívu Paine, vysoké takmer 3 000 metrov, ktoré možno ľahko spozorovať po niektorej z turistických trás.

Ľadovec San Rafael

Ohromujúci ľadovec San Rafael sa nachádza v národnom parku San Rafael. Obrovský ľadovec je pomerne ťažko dostupný, pretože jediný spôsob, ako sa dostať k lagúne San Rafael, je loďou alebo prípadne lietadlom. Výlet loďou k ľadovcu je sám o sebe jedinečným zážitkom, ale pohľad na biele ľadové bloky a krištáľovo čistú modrú vodu určite ohúri každého. 

Valle de la Luna

Valle de la Luna alebo "Údolie Mesiaca" sa nachádza v púšti Atacama, ktorá je jedným z najsuchších miest na Zemi. Jeho nádherné skalné a pieskové útvary boli počas storočí vytesané vetrom a vodou. Úchvatná púštna krajina s charakteristickými piesočnými dunami a skalnými útvarmi pripomína povrch Mesiaca, odtiaľ pochádza aj názov púšte. V údolí Valle de la Luna nájdete množstvo skalných útvarov, ktoré vyzerajú ako sochy vytvorené človekom. Údolie Valle de la Luna bolo v roku 1982 vyhlásené za prírodnú rezerváciu kvôli prírodnému prostrediu a krajine podobnej Mesiacu.

Nech už sa rozhodnete navštíviť ktorúkoľvek z týchto fascinujúcich destinácií, nezabudnite si pred cestou uzatvoriť príslušné cestovné poistenie, aby ste si zabezpečili bezproblémovú cestu! Bezpečné cestovanie!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']