Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie prírodné útvary Bulharska


Bulharsko je obľúbenou destináciou pre milovníkov zimných športov aj pre dovolenkárov na pláži. Okrem mora a hôr, na ktorých sa dá lyžovať, má však krajina aj mnoho ďalších prírodných zaujímavostí. Vďaka svojej jedinečnej a rozmanitej geografickej polohe ponúka Bulharsko celoročné možnosti na spoznávanie prírody, či už ide o ľahkú turistiku alebo náročný horský výstup.

Najkrajsie-prirodne-utvary-Bulharska-(1).jpeg

Rila-tavak

Dve tretiny Bulharska tvoria hory. Na juhozápade krajiny sa nachádza drsne krásne pohorie Rila, ktoré je súčasťou masívu Rila-Rodopei. Sedem jazier tohto pohoria je neodolateľným lákadlom. Sú to Rilské jazerá, ktoré tvoria skutočne nádhernú reťaz s hlbokými modrými bazénmi krištáľovo čistej vody. Miestne turistické chodníky sú najlepšie v lete, keď je počasie najvhodnejšie na turistiku a pobyt na čerstvom vzduchu.

Pyramídy v Melnikách

Ohromujúco krásne pyramídy Melniki sa nachádzajú vedľa najmenšieho bulharského mesta. Vápencové skaly, ktoré sa tu nachádzajú, sú výsledkom erózie a majú veľmi zvláštny tvar. Niektoré skaly pripomínajú egyptské pyramídy alebo dokonca gotické katedrály. Jednou z najzaujímavejších je skala pri obci Karlanovo, ktorá je 100 metrov vysoká, veľmi strmá a neleziteľná, pričom na jej vrchole rastie tráva. Ľudia z celého sveta sem prichádzajú obdivovať tento prírodný útvar.

Jaskyňa Ledenika

Táto jedinečná jaskyňa sa nachádza v balkánskych horách, 16 km od mesta Vratsa. Jaskyňa sa nachádza v Národnom parku Vratsa Balkan a jej vchod je vo výške 840 metrov nad morom. Ku vchodu do jaskyne vedie krásna kľukatá horská cesta. Tento výnimočný prírodný útvar môžu navštíviť len skupiny s minimálnym počtom 5 a maximálnym počtom 15 osôb. Pri návšteve si nezabudnite ponoriť ruku do Jazierka prianí alebo prejsť Cestou hriešnikov, legenda hovorí, že vďaka nej vaše hriechy zmiznú. Nezabudnite sa teplo obliecť, pretože v jaskyni je veľmi chladno, zvyčajne od -7 do -15 stupňov Celzia.

Svetové prírodné unikáty čakajú na objavenie! Pred cestou sa však vždy uistite, že ste si uzatvorili správne cestovné poistenie, aby vás nečakalo žiadne nepríjemné prekvapenie! Cestujte bezpečne!