Najkrajšie prírodné útvary BolívieBolívia je krajinou s bohatou faunou a pôsobivými historickými a kultúrnymi budovami. Vďaka vysokej polohe juhoamerickej krajiny ponúka dobrodružným turistom naozaj jedinečné zážitky! Spoznajte najmalebnejšie krajiny Bolívie a objavte špeciality tejto krásnej krajiny! 

Bolívia je vďaka svojej polohe domovom jedného z najvyššie položených miest sveta La Paz a najvyššie položeného splavného jazera na svete, jazera Titicaca. Taktiež tu možno objaviť najväčšiu soľnú púšť na Zemi či púšť Salar de Uyuni. Spomedzi juhoamerických krajín má Bolívia najväčší podiel pôvodných obyvateľov, no zároveň s tým je najchudobnejšou krajinou Južnej Ameriky.

Bolíviou vedie veľmi zaujímavá cesta Yungas, známa aj ako najnebezpečnejšia cesta na svete. Cesta z La Paz do Coroica sa vinie po úzkej 65-kilometrovej ceste s prevýšením okolo 3000 metrov. Určite sa oplatí navštíviť najsuchšiu oblasť na svete, Údolie Mesiaca, v rámci púšte Atacama. Názov oblasti tvorenej prírodou pochádza zo skutočnosti, že jej útvary pripomínajú povrch Mesiaca. 

Pre milovníkov histórie a kultúry je návšteva Tiwanaku pri návšteve Bolívie nevyhnutnosťou! Oblasť uchováva pozostatky ríše Inkov a dnes túto špeciálnu oblasť navštevuje veľa turistov a archeológov. Národný park Madidi je jedným z národných parkov s divokou zverou, tiahnuci sa od Ánd až po rieku Amazonka. 

Okrem nádhernej bolívijskej prírody sa oplatí preskúmať aj mestá so zvláštnou atmosférou. Hlavné mesto Sucre sa nachádza v nadmorskej výške 2 750 metrov v horskom údolí obklopenom Andami. Mesto ponúka množstvo alternatív na objavovanie bolívijskej kultúry prostredníctvom impozantných budov a známych múzeí. Za návštevu stojí aj mesto Cochabamba, kde je najobľúbenejšou atrakciou socha Krista a odtiaľ nádherný výhľad na mesto. 

Nech už sa vyberiete do ktorejkoľvek fascinujúcej destinácie, nezabudnite si uzavrieť to správne cestovné poistenie na cestu bez starostí! Šťastnú cestu!