Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie národné parky na svete


Tisíce chránených oblastí vo svetových národných parkoch sú oslobodené od poľnohospodárskeho a priemyselného využívania. Tieto oblasti sú zachované v prirodzenom stave pre potomkov a zohrávajú obrovskú úlohu pri ochrane prírodných pokladov našej planéty. Každý národný park má svoj osobitý charakter a krásu. Zozbierali sme pre vás niektoré z najunikátnejších miest na svete, ktoré môžete navštíviť!

Najkrajsie-narodne-parky-na-svete-(1).jpeg

Národný park Akan, Japonsko

Národný park Akan sa rozkladá na ploche 8666 km2 na ostrove Hokkaidó. Bol založený v roku 1934 a pomenovaný podľa aktívnej sopky na ostrove. Park chráni lesy, močiare a jazerá. Jedným z nich je Aši, ktoré sa považuje za najčistejšie jazero na svete.

Yellowstonský národný park, USA

Väčšina ľudí pozná Yellowstone vďaka jeho svetoznámym gejzírom a kreslenej postavičke Yogi Lacy, ktorá tu žije. Najväčší národný park v Spojených štátoch a prvý na svete Yellowstone je však oveľa zaujímavejší. Park s rozlohou 8 980 km², ktorý sa rozprestiera v horských pásmach a lesoch, je domovom aktívnej divokej prírody vrátane stád bizónov, losov, vlkov a medveďov grizly.

Národný park Banff, Kanada

Prvý kanadský národný park Bnaff bol založený v roku 1885. Spočiatku bolo cieľom parku chrániť len horúce minerálne pramene, ktoré sa tu nachádzajú, ale v priebehu rokov sa park postupne rozrástol na súčasných 6641 km2. Najviac ho charakterizujú obrovské holé hory Skalnatých hôr, ale je známy aj vďaka jazerám s čistou vodou a vždyzeleným porastom.

Amazonia, Brazília

Búrlivé odlesňovanie v posledných desaťročiach zničilo rozsiahle oblasti Amazonky, nazývanej aj pľúcami sveta, ktoré obklopujú Amazonku, najrozsiahlejšiu rieku na planéte. V Amazónii, prekypujúcej životom a pokrytej rozsiahlymi dažďovými pralesmi, sa nachádza rovnomenný národný park. Park sa rozprestiera na ploche niečo vyše 10 000 km2 a je určený na ochranu bohatej rozmanitosti flóry a fauny.

Národný park Rondane, Nórsko

Nórsko ako jedna z najzelenších krajín sveta sa veľmi stará o ochranu svojho prírodného bohatstva. Prvým národným parkom tejto škandinávskej krajiny bol Rondane, ktorý sa rozprestiera na 572 km2 hornatej krajiny posiatej kaňonmi. Jeho osobitným bohatstvom sú ľadovcové útvary a morénové jazerá a jeho úloha pri ochrane bohatej divokej prírody.

Pre bezproblémové cestovanie do zahraničia je nevyhnutné mať správne cestovné poistenie!

[Error loading the WebPart 'AA_FAQArticle' of type 'AA-FAQArticle']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']