Najkrajšie mestá Transylvánie


Transylvánia v sebe ukrýva bohatú históriu. To však nie je jediný dôvod, prečo sa oplatí túto oblasť navštíviť. Jej mestá sú výnimočné a fascinujúce pre každého turistu na svete, My vám odporúčame tri najkrajšie mestá Transylvánie! 

Brašov

Brašov je mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Transylvánie, na úpätí malebnej hory Cenk. Je jedným z najväčších miest v Rumunsku a pre krajinu dôležitým dopravným uzlom, keďže v okolí je veľa možností na lyžovanie, turistiku a poznávanie pamiatok. Napriek mnohým historickým či prírodným skúškam a súženiam, ktoré mesto utrpelo v priebehu storočí, mesto ponúka pre svojich návštevníkov množstvo atrakcií. Jednou z jeho najvýznamnejších dominánt je Čierny kostol na hlavnom námestí, ktorý je symbolom sedmohradskej gotickej architektúry. Viac o histórii mesta sa dozviete v Múzeu histórie Brašov, ktoré sídli v budove Starej radnice, alebo v Národopisnom múzeu.


Rimetea

Skalnaté vrchy v okolí tohto mesta vytvárajú jeho dokonalú atmosféru. Rimetea je jednou z najkrajších miest v Transylvánii. S jeho charakteristickými obielenými domami a osobitými ľudovými odevmi získalo mesto ocenenie Europa Nostra a je uznané ako súčasť svetového dedičstva. Zvláštnosťou je, že slnko vychádza dvakrát. Tradícia jeho ľudového umenia je zachovaná v Múzeu ľudového umenia a v súkromnom múzeu tety Idy.


Segesvár 

Segesvár, ktorý sa nachádza na sútoku potoka Segesd a Nagy-Küküllő, je vynikajúcou destináciou v Transylvánii hneď z niekoľkých dôvodov. Malebná stredoveká hradná štvrť Segesvár je od roku 1999 súčasťou svetového dedičstva. Svoj názov dostal podľa staromaďarského slova „seg“, „ség“, čo znamená kopec, kopa. Hrad vyčnievajúci zo svahu je obklopený zdobenými vežami a útulnými stredovekými uličkami. V meste sa každoročne koná Segesvársky stredoveký festival, kde si návštevníci môžu užiť ukážky stredovekých zbraní a bojov, dobové dekorácie a remeselné trhy.
 

Vždy, keď cestujeme do jedného z týchto čarovných miest, je dôležité nezabudnúť si pred odchodom uzavrieť správne cestovné poistenie!