Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.

Najkrajšie mestá Chorvátska


Chorvátsko je medzi turistami mimoriadne obľúbené vďaka svojej dostupnosti, skvelému stredomorskému podnebiu, slnečným plážam, prírodným pokladom a kultúrnym hodnotám. Jeho historické mestá sú skutočnými šperkovnicami, ktoré sa oplatí preskúmať. V našom článku sme zhromaždili niekoľko čarovných miest.

Pula 

Pula sa nachádza na severe, v kraji Istria, kde sa staré mesto zachovalo vo veľmi krásnom stave. Jeho hlavnou atrakciou je amfiteáter pre 23 000 divákov. Pevnosť, rímske fórum, víťazný oblúk, to všetko sú obľúbené turistické destinácie v meste. Prechádzka po pamiatkach Puly trvá asi pol dňa. V druhej časti dňa môžete navštíviť čarovne krásny polostrov Kamenjak alebo piesočnatú pláž Medulin, kde si môžete užiť príjemné kúpanie.

Rovinj

Rovinj je jedno z mimoriadne krásnych chorvátskych miest. Mesto patrilo takmer 500 rokov Benátskej republike, čo sa naplno odráža aj na vzhľade mesta. Mimochodom, aj dnes tu žije veľa Talianov, ktorí udržiavajú talianske tradície pri živote, a preto sú mnohé názvy ulíc písané aj v taliančine. Staré mesto Rovinj sa nachádza na malom polostrove. V porovnaní s inými mestami v Chorvátsku má veľmi zvláštny vzhľad. Domy sú tu farebné, krivé, často 4-5 poschodové budovy. 

Zadar 

Niet pochýb o tom, že Zadar je jedným z najdôležitejších miest na chorvátskom pobreží. Pri návšteve tohto mesta sa oplatí naplánovať si dovolenku tak, aby zahŕňala návštevu kostola sv. Donáta a prímorskej promenády, ako aj morského organu. Ak je pre nás dôležité, aby sme mohli prejsť do starého mesta pešo, potom sa oplatí rezervovať si ubytovanie v blízkosti pláže Kolovare. Je tu aj veľa súkromných apartmánov. Najlepšou rekreačnou oblasťou v Zadare je oblasť Borik, ktorá sa nachádza severne od starého mesta.. Do starého mesta Zadar sa dostanete autobusom, vláčikom, autom, taxíkom alebo elektrickým skútrom. Mimochodom, Zadar je skvelou voľbou aj na jesenné či jarné výlety.

Dubrovník

Dubrovník je mimoriadne obľúbenou atrakciou na južnom cípe Chorvátska. Samotný Dubrovník je už hotová pevnosť, ktorej súčasťou je niekoľko menších pevností. Patrónom mesta je svätý Baláž (Sveti Vlaho), ktorého sochy nájdete po celom meste. Mesto sa môže pochváliť mnohými starými budovami, ale je domovom arboréta Trsteno, najstaršieho arboréta na svete, ktorého história siaha až do roku 1492. Taktiež sa môže pochváliť treťou najstaršou lekárňou na svete, postavenou pred rokom 1317 a dodnes fungujúcou v kostole Modrých bratov. Ak ste na dovolenke v južnom Chorvátsku, vyhraďte si celý deň na objavovanie rozprávkového Dubrovníka!

Trogir

Trogir sa nachádza v srdci Dalmácie, ktorá je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa 27 km od Splitu, na pobreží Jadranského mora. V jeho okolí sa nachádza množstvo malebných zátok, najkrajšie sú najmä zátoky Seget a Saldun. Prejdime sa po vychýrených dláždených uličkách Trogiru, objavme historické pamiatky a vychutnajme si zmrzlinu na prímorskej promenáde! 

Pred dovolenkou v Chorvátsku si nezabudnite uzavrieť naše cestovné poistenie, ktoré spĺňa všetky vaše potreby!
 

[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_FAQ' of type 'AA-StructuredData-FAQ']
[Error loading the WebPart 'AA_StructuredData_Article' of type 'AA-StructuredData-Article']