Pozor na podvodníkov! Klienti boli kontaktovaní ľudmi, ktorí sa falošne vydávajú za zamestnancov spoločnosti AXA. Ďalšie informácie, čo robiť v prípade podozrenia, nájdete tu.
 

​Najkrajšie kaňony na svete


Stretnutie vody a hôr vždy vytvára úžasný pohľad - niet divu, že kaňony sú najneobyčajnejšími prírodnými útvarmi! Aj vy môžete zažiť neobyčajné prírodné divadlo a navštíviť niektoré z najkrajších kaňonov na svete! 

Najkrajsie-kanony-na-svete-(1).jpeg

Kaňon rieky Blyde, Južná Afrika

Kaňon rieky Blyde v Juhoafrickej republike, ktorý je súčasťou pohoria Drakensberg, je tretím najväčším kaňonom na svete a prvým, ktorý je pokrytý zelenou vegetáciou. Žiarivo zelená vegetácia a dramatické skalné útvary v mieste, kde sa rieka Blyde stretáva s riekou Blyde, vytvárajú ohromujúci jedinečný zážitok! Po panoramatickej ceste autom sa dostanete na niektoré z najlepších vyhliadkových bodov kaňonu, kde sa môžete skutočne cítiť nad mrakmi a vychutnať si nádhernú panorámu!

Gorge du Verdon, Francúzsko

Francúzsko je pre turistov menej známe, ale nachádza sa tu niekoľko najkrajších prírodných pokladov. Gorge du Verdon alebo kaňon Verdon sa nachádza na juhovýchode Francúzska. Kaňon, ktorý vytvorila rieka Verdon, je známy svojimi nádhernými smaragdovými, tyrkysovými a azúrovo modrými farbami. Malebný kaňon sa pre svoju výnimočnú krásu často označuje ako Grand Canyon Európy. Vzhľadom na blízkosť luxusného Azúrového pobrežia navštevuje kaňon mnoho ľudí, ktorí sa tu venujú rôznym aktivitám aktívneho oddychu a vodným športom. Najkrajšou časťou kaňonu je úsek Castellane a Moustiers-Sainte-Marie, takže ak máte na prehliadku oblasti len jeden deň, určite sa vyberte sem! 

Glen Canyon, Arizona

Glen Canyon v Arizone je úsek rieky Colorado, kde rieka vyhĺbila z pieskovca pôsobivý úzky kaňon. Jedinečný tvar kaňonu a červenooranžová farba pieskovca dodávajú tomuto miestu jedinečnú atmosféru. Najznámejšou a najkrajšou časťou rokliny je Horseshoe Bend, pomenovaná podľa charakteristického tvaru pieskovca. Návštevníci si tu môžu vychutnať nielen nádherné scenérie, ale aj množstvo aktívneho oddychu, ako napríklad vodné lyžovanie, vodné skútre a rybolov. Zaujímavosťou je, že v oblasti kaňonu našli vedci niekoľko pozostatkov dinosaurov a indiánskych pamiatok. 

Kaňon rieky Fish, Namíbia 

Kaňon rieky Fish je najväčším kaňonom v Namíbii a vlastne v celej Afrike. Zvláštnosťou kaňonu je, že skaly obklopujúce rieku hýria prechodnými farbami a ponúkajú dokonalý výhľad na vzdialené hory, ktoré ho objímajú. Roklina je hlboká viac ako 500 metrov a dlhá takmer 160 metrov. Rieka v skutočnosti nikdy nie je plná vody, napriek tomu je na ňu úžasný pohľad, keď sa vinie pomedzi vysoké skaly.

Antelope Canyon, Arizona 

Arizona sa na tomto zozname neobjavila po prvýkrát, čo nie je náhoda, pretože tento štát má jedinečné podnebie a prírodné poklady. Antelope Canyon je skutočnou arizonskou špecialitou. Pestrofarebný kaňon, ktorý je tvorený nezvyčajnými tvarmi, dostal svoje meno práve podľa výrazných útvarov, ktoré mnohým ľuďom pripomínajú kožu antilopy. Kaňon je úzky, vodnatý kaňon, ktorý vznikol eróziou navažského pieskovca, spôsobenou najmä prílivovými záplavami. Antilopí kaňon je skutočnou prírodnou raritou, ktorú sa oplatí zažiť voľným okom, najmä preto, že bez profesionálneho vybavenia je takmer nemožné získať fotografiu, ktorá by zachytila jeho pravú tvár!

Prielom Dades, Maroko 

Maroko ponúka návštevníkom nespočetné množstvo prírodných pokladov a strhujúcich kultúrnych zážitkov. Ak sa chystáte do tejto výnimočnej krajiny, určite by ste mali navštíviť nádhernú roklinu Dades!  Roklina, ktorú vyhĺbila rieka Dades, ponúka množstvo atrakcií vrátane kľukatých chodníkov a skalného útvaru Opičie prsty. Samotná roklina je dlhá 45 kilometrov a jej vysoké útesy dosahujú výšku až 500 metrov. Po kľukatých cestách je radosť jazdiť, ale okrem vyššie uvedených pamiatok sa oplatí zastaviť aj v starobylej Kasbe. 

Prielom Tigrieho skoku, Čína

Okrem slávnych stavieb, ryžových polí a obrovských miest sa na rozľahlom území Číny nachádza aj množstvo prírodných zaujímavostí. Prielom Tigrieho skoku je jedným z najhlbších a najkrajších kaňonov na svete na čínskej rieke Jinša. Hĺbka rokliny je nepredstaviteľná: útesy obklopujúce rieku dosahujú na niektorých miestach až 3 500 metrov! Preskúmanie rokliny sa odporúča len pre naozaj oddaných turistov, ale pre tých, ktorí sa na cestu vyberú, je to povinnosť na zozname vedier! 

Kaňon Fjaðrárgljúfur, Island 

Island je plný fjordov, vodopádov, ľadovcov a v neposlednom rade úchvatných kaňonov. Kaňon Fjaðrárgljúfur je jednou z najznámejších roklín v krajine, ktorá sa stala rozprávkovou vďaka vode z ľadovcov, ktoré sa po tisícročia prelievali cez skaly. Kaňon je hlboký približne 100 metrov a dlhý 2 kilometre. Návštevníci môžu byť svedkami zázračnej sily prírody a obdivovať zelenú vegetáciu, ktorá pokrýva beztvaré útesy.

Preskúmať najkrajšie rokliny znamená prekonávať kľukaté cestičky, skalnatý terén a neobyčajné výšky a hĺbky! Nech už sa vydáte do ktorejkoľvek ohromujúcej destinácie, nezabudnite si pred cestou uzatvoriť príslušné cestovné poistenie, aby ste si zabezpečili bezproblémovú cestu! Bezpečné cestovanie!